Збираємося до Греції.

І знову нагадуємо вам, що Греція - це все-таки чужа країна, тут свої закони і порядки. Перш ніж вирушити на відпочинок до Греції, варто більше дізнатися про правила перебування в ній. Почнемо з того, що потрібно мати на руках крім закордонного паспорта, щоб вас впустили до Греції. Якщо ви відправляєтеся з дітьми до 14 років, має бути їх свідоцтво про народження, якщо дитина у віці від 14 до 18, то у нього має бути свій закордонний паспорт. Дуже важливо не забути зібрати і відправити документи в консульство Греції на отримання Шенгенської візи. Це трохи складніше, ніж зі звичайною візою, але, як правило, з допуском до Греції проблем не виникає.

Збираючись до Греції, уважніше пакуйте свій чемодан, адже на митниці його будуть перевіряти і при вас не повинно бути :

 • Наркотиків і містять з речовин, якщо на це немає медичних дозволів, зброї, якщо на це немає дозволу, рослин в землі, ґрунті, і отрут;
 • Більш- 50 сигар, або 200 сигарет, або 250 гр. тютюну;
 • Більш літра алкоголю (міцного) і 2 літрів вина;
 • Більше 10 кг продуктів і рідини в цілому;
 • Більше 10 тисяч доларів США, якщо на те немає виписок з банку, при це пам'ятайте, що декларацію доведеться заповнювати вже в тому випадку, якщо у вас на руках більше 2,5 тисяч доларів, а ось дорожні чеки ніхто не перевіряє;
 • Більше 1 фотоапарата, 1 відеокамери, і навіть 1 магнітофона, а так само не більше 1 спортивного інвентарю на одну людину.

Відразу ж хочеться відзначити, що під час зборів на відпочинок, ми залишає місце під сувеніри , але є тонкощі про те, що не можна або обмежено можна вивозити з країни:

 • Чи не вивозите з Греції елементи розкопок, тому у вас на це немає дозволу від Служби археологів, що проводили розкопки. Зате ви можете купити сувеніри, імітують не тільки камені, але й античні роботи;
 • Не можна вивозити з Греції, ні за яких умов, що-небудь підняте з морського дна;
 • Обмеження по сувенірів є тільки щодо їх вартості, загальна ціна витрат не повинна перевищувати 150 доларів США.


Відпочинок з сім'єю в Греції.

Чи не мучтеся питанням, де відпочити всією сім'єю. Це ви можете зробити навіть у Греції. Сама країна спрямована на те, щоб провести тут відпочинок сімейним колом, так спокійніше самому уряду, адже, як правило, сім'янини не шумлять і не буянят. Дорослі можуть відвідати театр, правда, мало що зрозуміють, якщо не говорять грецькою мовою, адже абсолютна більшість уявлень рідною для греків мовою.

Молоді відпочиваючі із задоволенням проведуть час на дискотеках або в клубах, посидять в барах , розслабляться. Всі греки, як і сучасна молодь Росії, із задоволенням відриваються в клубах, веселяться, саме тому в країні стільки барів, і вони не простоюють навіть коли туристів дуже мало. Так само в саму спеку відкриваються "сезонні" (літні) дискотеки під відкритим небом.

Сімейний же відпочинок можна продовжити в кінотеатрі, це вам сподобається, якщо ви хоча б знаєте англійську зик, до речі, це відмінний спосіб його підтягнути. Тут фільми показуються на рідній мові, греки ж розуміють всі виходячи зі своїх знань (найчастіше англійської) і грецьких субтитрів. Сходити всією родиною в кіно можна спокійно, адже тут це недорого, але пам'ятайте, що:

 • Деякі кінотеатри через неможливість кондиціонування приміщень закриваються на літо,
 • Вечірні та нічні сеанси дуже тихі, тому гучні звуки можуть заважати грекам та гостям міста, які проживають у будинках поруч з кінотеатрами.

З дітьми ж цілеспрямовано варто брати з собою .. хоч куди! Навіть у ресторанах не буде проблем від того, що ви з дітьми. Боїтеся, що дітки будуть заважати вам і іншим: не варто, адже греки із задоволенням займуть ваших дітей цікавим розвагою, можуть покликати до себе на кухню (головне, коли будете йти, не забудьте забрати дітей). Крім того, в ресторанах ви можете замовити дитячу порцію для дитини. У громадському транспорті, дитячі квитки коштують дешевше, ніж дорослі. Сподобається вам і те, що в більшості музеїв вхід для дітей з батьками безкоштовний, при цьому дітьми вважаються навіть не досягли 18 років юнаки та дівчата.


Але найбільше вашим дітям напевно сподобається спеціалізовані заклади для дитячої творчості.

На що звернути увагу в Греції.

Пам'ятки Греції образно можна розділити на:

 • Архітектуру,
 • Театральні виступи, грецьку музику,
 • Грецьку кухню.

Отже, що відвідати в Греції в першу чергу? Безумовно, почати варто з архітектурних надбань країни. Обов'язково відвідати грецький акрополь з присвяченим храмом покровителю Афін, де акрополь і знаходиться. Всі, хто бував у Греції, не можуть пройти повз цієї пам'ятки, і вам радимо. Не пропустіть екскурсії з Театром Діоніса і стадіоном з мармуру (Панатінаїкос). Так само в Греції дуже багато красивих монастирів і церков збереглися з часів середньовіччя. Якщо є можливість, відвідайте відразу кілька міст Греції, хоча б Афіни і Салоніки, де можна побачити сучасну Грецію з її темпом життя.

Про театри ми вже говорили, але не сказали ні слова про грецьку музику. Обов'язково послухайте ребетіко, це стиль міських пісень греків. В давні роки цей стиль був суперечливий, він піддавався гонінням, був таємним в деякому розумінні, але в кінці 20 століття його стали підтримувати все більше. Зараз ребетіко стала грецьким стилем музики. Хоча вплив Заходу не переможеш і це помітно, якщо послухати музику, що лунає з магазинів і барів. Варто зазначити, що кожен день в барах і ресторанах грає різна музика, адже напрямків дуже багато і зациклюватися на чомусь одному - невірно.

Окремо виділяється грецька кухня, яка схожа зі середземноморської. Тут люблять спеції і без них не уявляють своєї кухні, але спеції не гострі. Так само Греція відома любов'ю до оливкової олії, на ньому смажать їжу, їм заправляють салати та ін., При цьому не економлять на маслі. Люблять греки і лимон, хоча не так, як сир. До речі, сир можна віднести як пам'ятки Греції. Безумовно, самий знаменитий грецький сир - Фета, який входить до складу "Грецького салату". Якщо хочете в Греції покуштувати такий салат, шукайте в меню "хоріатіки". М'ясо греки теж люблять, найбільше свинини і баранину, цінується так само м'ясо козенят, з м'ясом спробуйте блюдо "Мусака". Якщо хочете дізнатися, як греки готують макарони, замовте "Пастіціо".

Житло в Греції.

Де жити протягом відпочинку, вирішуйте самі, це може бути готель або квартира, яких здають достатня кількість, і ви будете перебувати в центрі реальному житті Греції. Вирішувати, звичайно вам, але з орендою квартир більше тонкощів і нюансів, а ось забронювати і оселитися в готелі - простіше.

Візьмемо для порівнянь такі готелі Греції, які розташовані в Афінах або на островах (острів Крит). Отже, готель в Афінах без єдиної зірки обійдеться в день за номер (на 2 осіб) у травні-червні десь в 30 доларів США, а в готелі 5 * аналогічний номер обійдеться в 160 доларів США. На островах трохи дешевше і номер в 5 * обійдеться в 120 доларів США.

Однак який сенс платити дорожче, якщо ви плануєте активний відпочинок і, по суті, не будете багато часу проводити в номері? Для чого вам брати номер у готелі з харчуванням і надмірностями, за які потрібно переплачувати, так що догляньте більш раціональний варіант, наприклад, оренда квартири.

Найкраще звернутися до експерта з нерухомості - агенту, однак за його послуги потрібно доплачувати. Самі ж ви легко зможете знайти невелику квартиру (апартаменти), чия вартість на добу задовольнить ваші потреби. Ви можете вже на місці переглянути оголошення в газеті і здзвонитися з орендарем квартири, щоб подивитися житло. Але все-таки краще продумати цей крок наперед і знайти хороший сайт з вигідними пропозиціями. Для тих, хто не боїться перешкод і пригод, варто піти таким шляхом: як тільки прилетите до Греції, залиште на вокзалі в камері схову свої речі, а самі вирушайте в місто, знайдіть привабливу вуличку і пройдіться вздовж неї, оглядаючи будинку. Якщо ви побачите напис "????????????", сміливо заходьте і дізнавайтеся про оренду апартаментів, - проблемно, але надійно. Здаються кімнати не тільки влітку, а й взимку, тому туристів завжди величезна кількість.