Республіка Албанія - це невелика європейська держава, яка ніколи не було популярним туристичним напрямком. Хоча це можна назвати помилкою, так як самобутність країни розкриває нові горизонти для гостей і дивує особливими красотами. В Албанії багато міст, розташованих в прибережній зоні Середземного моря. Любителі європейського відпочинку можуть зупинити свій погляд на Албанії, адже це чудове місце, де відпочити можна, отримавши колосальні враження.

Особливості країни

До недавнього часу туристична сфера в Албанії зовсім не розвивалася, незважаючи на виграшне розташування. Велика частина території країни розташована на Адріатичному і Іонічному узбережжях, що високо цінується туристами. Через невеликого досвіду інфраструктура країни може здатися нерозвиненою, але курортні зони здатні здивувати увагою до приїжджають гостям.

Особливою перевагою відпочинку в Албанії є безвізовий режим, що можна гідно оцінити, враховуючи розташування республіки. В даний час з трудом можна відвідати європейські курортні міста через тривалого процесу оформлення візи. Албанія відкриває свої двері для всіх туристів, що полегшує оформлення документів при організації подорожей.

Готелі Албанії можна розділити за рівнем. Деякі з них відрізняються високим сервісом і шикарними апартаментами, інші орієнтуються на надання бюджетного проживання. Туристи можуть самі вибрати найбільш підходящий варіант відповідно до цілей подорожі.

Обережно! Вибір місця проживання та організацію доставки до готелю краще надати туристичному агентству, так як туристична сфера в країні тільки починає розвиватися. Численні шахраї можуть легко пообіцяти відмінне житло з передоплатою за бронь, але не забезпечити навіть найскромнішими спальним місцем.

Відпочинок в Албанії відрізняється невисокими цінами, тому така подорож не змусить сильно витрачатися. При цьому можливості, які надає країна, можна порівняти з європейськими стандартами. Нехай не всі ще доведено до досконалості, але явні позитивні якості такого відпочинку не варто залишати в стороні.

Кліматичні характеристики

Албанія розташовується на півдні Балканського півострова, поблизу з Грецією та Італією, тому погода тут переважно радує сонячними днями. Розташування поблизу моря забезпечує вологістю, але легкий бриз здатний тільки порадувати в спекотні дні. Клімат в Албанії дозволяє цілий рік вітати гостей на своїх пляжах, але найбільш підходящий час все-таки влітку і восени, коли природа знаходиться в самому розквіті.

Прибережне розташування країни забезпечує постійними морепродуктами, тому обов'язково рекомендується відвідати ресторани і покуштувати місцеву кухню. Європейський рівень приготування різних страв буде гідно оцінений. Крім того, розташування в південних широтах дозволяє збирати прекрасний урожай фруктів, тому слід сповна насолодитися вітамінами з садів Албанії.

Екскурсійні тури

Найбільше в Албанії популярні екскурсійні тури, які дозволяють відвідати практично всі міста з найяскравішими пам'ятками. Такий відпочинок підійде для подорожі з дітьми старшого віку, так як їм не буде нудно, програма повною мірою задовольнить тягу до нових знань. При цьому програму можна підібрати заздалегідь, або вибрати бажані напрямки протягом перебування на відпочинку.

Як правило, переміщення здійснюється на автобусах, що робить можливим зануритися в природні краси і насолодитися місцевими особливостями флори і фауни. При бажанні можна підібрати тур по воді. Така подорож урізноманітнює будні і принесе задоволення від плескоту хвиль. Правда, в такому випадку доведеться боротися з морською хворобою, якщо така є.

Важливо! При бажанні можна орендувати автомобіль і самостійно відвідувати унікальні місця республіки. Це дозволить заощадити кошти і відчути себе автономним і незалежним при організації дозвілля.

Культурні пам'ятки

Незважаючи на те, що туристична сфера в Албанії тільки почала нарощувати свій потенціал, в країні є унікальні пам'ятки культури.


Пам'ятки Албанії можуть здивувати своєю історичною спрямованістю. Дуже давні споруди виглядають непорушно і таємниче, що не може не приваблювати туристів.

На території країни розташовані старовинні замки, які навіюють думки про лицарські турніри, колись проводилися на їх території. Національний історичний музей дозволить туристам дізнатися більше про розвиток країни, її ролі у світовій історії, а також самобутності традицій. Відпочинок в Албанії всією сім'єю може принести відмінні плоди для подальшого розвитку, адже унікальні музеї та пам'ятники з минулих століть здатні здивувати античністю.

Собори і храми, які також входять в програму турів по Албанії, відрізняються архітектурними шедеврами, які здатні вразити і подарувати прекрасні знімки. Амфітеатр республіки вже втратив свій первозданний вигляд, але масивність конструкції і її непорушність за сотні років дивують численних туристів, які обрали для екскурсії цей напрямок.

Екстремальні напрямки

Албанія - це частково гірська країна, тому туристи, спраглі походів на далекі відстані по скелястій місцевості, можуть взяти на озброєння республіку. Тут країна відкриється з унікальною боку, адже природні особливості дивні, а місцеві жителі відрізняються доброзичливістю. Звичайно, це не сімейний відпочинок, якому більше підійде пляжна місцевість, але насолоду від такої подорожі екстремали отримають чимале.

Крім того, не варто забувати, що Середземне море відрізняється чудовими красотами дна. Його мешканці чарують достатком фарб. З цієї причини в Албанії поширений дайвінг, який дозволяє всім бажаючим зануритися під морську гладь і поблизу познайомитися з дивовижними мешканцями глибин. Опинившись в цій невеликій країні, не варто довго думати, як відпочити в Албанії, рекомендується при першій же можливості взяти кілька уроків занурення і насолодитися чудовим світом.

Увага! Екстремальні види відпочинку вимагають певної підготовки. Не слід відразу мчати назустріч сильним відчуттям. Найкраще поступово зануритися в нове середовище і відчувати себе комфортно в будь-якій ситуації.

Класичний відпочинок

Ну і не варто довго говорити, що подорож в Албанію подарує прекрасний відпочинок на морі. Середземні води відрізняються від інших морів, тому туристам подобається відпочивати саме в європейській частині. Всі можливі способи розваги на морському узбережжі удосталь представлені і в Албанії, тому мандрівникові не вдасться відчути різницю між грецькими, італійськими або албанськими водами. При цьому отримати аналогічні послуги в Албанії можна набагато дешевше, ніж у двох інших згаданих країнах.

Не варто забувати про прогулянки по курортних містах, які не хочеться припиняти. Морське повітря, особливо у вечірній час, приносить особливий настрій і наповнює додатковою енергією. Велике розмаїття нічних клубів і ресторанів, які також є в республіці, дозволяють відмінно провести час незалежно від віку.

Вибравшись в європейську країну, не варто довго думати про те, що відвідати в Албанії. Країна відрізняється невеликими розмірами, є не властиво багаторівневе розвиток інфраструктури, але республіка зберегла свою самобутність і дозволяє насолоджуватися цим туристам. Велика кількість місцевих пам'яток може наповнити відпочинок культурної та духовної складової, хоча і для активного проведення часу простори тут безмежні.

Досвідчений турист швидко зорієнтується в відкриваються перед ним можливостях, а легкості при організації такої подорожі тільки зіграють на руку. Подорожі в Албанію тільки набирають свою популярність, але надані можливості швидко знайдуть попит, так як безвізовий в'їзд - це величезний бонус при виборі напрямку для подорожі. Крім того, європейська країна завжди буде відрізнятися високим рівнем обслуговування і наданими можливостями для відпочинку. Албанія - не виняток, адже дивовижні пам'ятки і величезний діапазон напрямків для відпочинку зможе задовольнити навіть найвимогливішого туриста.