Яка з країн Європи може зустріти незабутніми красою природи, унікальними архітектурними будівлями та неперевершеним культурною спадщиною? Звичайно Австрія. Ця країна крім усього іншого є кращою серед гірськолижних курортів світу. Адже територія Альп славиться не тільки своїми мальовничими красотами, але і кращими в світі трасами, що дозволяють залучати в країну туристів і взимку і влітку.

Гірськолижні курорти

Практично завжди відпочинок в Австрії увазі Альпи. На них можуть відпочити і потренуватися не тільки професійні спортсмени, а й прості любителі гірськолижного відпочинку. А адже не тільки лижі є пріоритетним напрямком у розвитку курортів. Потренувати свої здібності і отримати практику можна і в слаломі, і в фрістайлі, і в інших, не менш захоплюючих видах зимового спорту.

Різноманіття трас, що припускають самі різні рівні, як для професіоналів, так і для обивателів, дозволяє приймати туристів цілий рік. І зумовлено це не тільки привабливими умовами для відпочинку, але і високим рівнем сервісу. Все це в комплексі допомагає зробити відпочинок в Австрії воістину незабутнім.

І якщо в зимовий час "балом правлять" гори, то в літній період вони не здають своїх позицій, а просто змінюється їх туристична спрямованість. Тому існують спеціальні гірські маршрути, що дозволяють відвідати всі найпотаємніші куточки гір і знайти розгадки багатьох таємниць. Парапланеризм, спелеотуризм, скелелазіння, стрибки з парашутом та інші активні види спорту є затребуваними серед туристів саме тут. А все завдяки високому професіоналізму тренерів та інструкторів, що дозволяють зробити будь-які експерименти не тільки захоплюючими, але й безпечними.

На зміну гірськолижних трасах, в літній час приходять поля для гольфу, тенісні корти і футбольні поля. Адже саме активний спорт є дуже важливим не тільки для жителів Австрії, але й для їх гостей. Незважаючи на те зима чи літо за вікном туристи прагнуть до Австрії стрімким потоком, для чого є безліч передумов.

Міста та їх визначні пам'ятки

У столицю Австрії прагнуть багато. Адже саме тут творили великі музиканти та діяч культури, писалися незвичайні п'єси і створювалися шедеври світового мистецтва. У Відні найбільше пам'яток, які варто відвідати не досвідченому туристу. Пам'ятки Австрії окремим рядком виділяють святі місця, створені за проектами великих архітекторів, які зуміли зробити симбіоз нетлінних архітектурних творінь і культових місць. До таких архітектурним і релігійним пам'ятників можна віднести Собор Святого Стефана, Ватиканську церкву, каплицю святого Бернарда, церква святого Руперта і деякі інші визначні пам'ятки Відня.

Для любителів музичного мистецтва цікавим стане відвідування музичної спільноти і знайомство з унікальним зібранням музичних інструментів. До деяких з цих інструментів торкалися Моцарт, Брамс, Гайдн, Шуберт та інші великі музиканти, черпають у столиці Австрії своє натхнення і отримали в ній своє визнання. Відвідуючи Відня, варто побувати в старовинній філармонії, в якій донині лунають звуки безсмертних творінь великих композиторів.

Ховбург, що є колишньою резиденцією імператорського двору, вразить своєю величчю і розкішшю. Його головною визначною пам'яткою є золоті комори, в яких донині збережені унікальні скарби Ордена Золотого Руна. І вони воістину безцінні. Серед них кілька надзвичайно древніх корон, одна з яких є спадщиною Священної Римської Імперії і була створена ще в 962 році. Її можна порівняти з короною, якій коронувалися Габсбурги. Інші експонати не менше цінні і заслуговують свого місця в скарбниці держави.

Зальцбург є батьківщиною великого Моцарта. Тут можна відвідати його будинок і дізнатися, як починалося становлення великого композитора. Не менш цікавим місцем стане і Зальцбугскій собор, в якому свого часу жили архієпископи. Вони вели аж ніяк не аскетичний спосіб життя, про що свідчать неповторна архітектура і оздоблення палацу. Палац Хельбирн зустрічають своїх гостей не тільки вишуканими будівлями, а й незвичайними за красою та оздобленню фонтанами. Неподалік від Зальцбурга, в Штріі і Карінтії розташована величезна кількість середньовічних замків, що зберегли в собі колишні краси на лоні надзвичайно пишною і прекрасної природи.


Тому вирішуючи, де відпочити, це місто ні в якому разі не варто обходити своєю увагою.

Відвідування Інсбрука, стане незабутнім для любителів гірськолижного відпочинку. Замок Амбрас, розташований на території міста, перенесе своїх гостей у Середньовіччя і подарує чимало незабутніх хвилин, так як саме на його території досить часто здійснюються історичні реконструкції епохи лицарів, турнірів і королів.

Трипільські Альпи пропонують всім охочим відвідати Кіцбюель. Тут розташовані найкращі гірськолижні курорти з неперевершеними спортивними трасами для любителів та професіоналів. Крім цього, можна пограти як на тенісних кортах, так і на невеликих полях для гольфу, що розкинулися неподалік і так ваблять своєю зеленою травою.

Долучити себе до особам королівської крові можна відвідавши унікальний бальнеологічний і мінеральний курорт Баден. Донині тут поправляють своє здоров'я не тільки респектабельні австрійці, а й іноземні громадяни. Життя тече розмірено і все сприяє оздоровленню організму і насичення позитивними емоціями.

Відпочинок в Австрії всією сім'єю

Вирушаючи на відпочинок, не варто забувати і про свою сім'ю. З дітьми, відпочинок здасться набагато цікавіше, а пізнавати разом щось нове завжди дуже цікаво. В яку б країну не збиралися на відпочинок, слід попередньо підготуватися до подорожі. Сімейний відпочинок стане набагато цікавіше, якщо заздалегідь обумовити всі маршрути, вибрати готелі, забронювати номери або просто більше дізнатися про історію країни. У Австрії досить багата історія і для дітей при відвідуванні середньовічних замків буде дуже корисно і цікаво дізнатися про культуру та особливості конкретного фортифікаційної споруди та регіону. Адже свого часу в них жили справжні лицарі присвячували подвиги своїм прекрасним дамам. Тому, запасаючись корисною інформацією, не зайвим стане і прочитання кількох цікавих історій, розказаних допитливим батьком в цікаву подорож своєму чаду.

Для бажаючих прищепити любов до музики своїм дітям, відвідування Австрії стане неоціненною підтримкою в цьому починанні. Тому вирішуючи, що відвідати в Австрії, варто включити в свою програму музеї мистецтв, філармонії, музичні установи та інші місця, де творили легендарні композитори. Їх історії настільки захоплююче, що дитина обов'язково перейметься і потягнеться до прекрасного.

Самостійно спланувавши сімейних відпочинок, можна не тільки вибрати найцікавіші місця, але і заощадити достатньо коштів і для інших, не менш захоплюючих поїздок по країні. Наприклад, відвідавши столицю, можна відправитися на гірськолижний курорт і навчитися стояти на лижах чи сноуборді. Повірте, дитина з радістю підхопить таку ініціативу, а відпочинок стане більш запам'ятовується.

Як відпочити в Австрії

Приймаючи рішення як відпочити в Австрії, слід розмежувати для себе основні пріоритети. Перевага віддається культурному або активному відпочинку. Необхідно лікування або отримання незабутніх емоцій. Скільки слід витратити на відпочинок. Напевно, це стане одним з основоположних чинників. Готелі Австрії не найдешевші. Зате вони незмінно гостинні, а обслуговування завжди на високій якості. Хоча, якщо постаратися, то забронювавши номера через Інтернет, можна уникнути багатьох витрат і отримати відмінне житло в міні-готелі за вельми прийнятні гроші. При цьому привітні господарі від душі пригостять місцевою кухнею і розкажуть багато цікавих історій.

Важливо! Перед тим, як вирушати в Австрію, слід хоч трохи вивчити німецьку мову. Елементарні навички спілкування дуже знадобляться.

Відпочинок в Австрії неодмінно запам'ятатися, якщо за прикладом громадян цієї країни, грунтовно підготуватися і розрахувати всі витрати і витрати поїздки. Вибравши оптимальний маршрут і намітивши основні цілі, можна цілком насолоджуватися відпочинком і прекрасною країною музики і гірськолижних курортів.