Туреччина не є загадковою Маловідомі країною, і відпочинок на її пляжах став для багатьох наших співвітчизників звичним заняттям. Але, щоб відпочити повноцінно та якісно, уникнути можливих неприємностей і повернутися додому з прекрасним настроєм, що не затьмареним неприємними інцидентами, прислухайтеся до наших порад: як уникнути неприємностей на відпочинку в Туреччині.

Обережно - купуємо путівку!

Вирішивши відпочити на сонячних турецьких пляжах, включіть всю пильність і критичне ставлення до подій уже при купівлі путівки, дотримуючись ряд нескладних правил. Як уникнути неприємностей на відпочинку в Туреччині:

- Не дозволяйте працівникам турфірм послабити вашу увагу дрібними подарунками та сюрпризами: безкоштовними бейсболками, сонцезахисним кремом і чашкою ароматної кави.

- Не варто давати згоду на перший більш-менш підходящий варіант, якщо він все ж не відповідає повною мірою вашим бажанням.

- Припустимо, що ви вибрали тур, не беріть його відразу. Дізнайтеся за допомогою інтернету якнайбільше про місце, де знаходиться готель, прочитайте відгуки про нього, звертайте увагу на любительські знімки, а не рекламні фотографії.

Не полінуйтеся витратити кілька годин для добування додаткової інформації, і тоді вам не доведеться шкодувати про зіпсований відпочинок.

Остерігайтеся злодіїв

Як уникнути неприємностей на відпочинку в Туреччині: прилетівши на місце відпочинку, не втрачайте пильність, а прийміть ряд пересторог, які допоможуть вам зберегти ваше добро в цілості й схоронності.

- Насамперед варто перевірити місце, де зберігається все найцінніше: гроші, документи, чеки, кредитні картки. Все це ні в якому разі не можна перевозити в багажних сумках, так як їх втрата - явище не настільки вже рідкісне при перевезенні вантажів. Використовуйте для цих цілей надійні спеціальні сумки, пояси, внутрішні кишені на піджаку або куртці з липучками і блискавками.

- Будьте пильні в аеропорту, де "артисти" -карманнікі можуть застосувати будь-яку хитрість, щоб вкрасти ваш чемодан.

- Остерігайтеся вуличних крадіжок, вельми поширених в Стамбулі.


Слідкуйте не тільки за своїм портмоне, а й за іншими цінними речами: телефоном, камерою, фотоапаратом.

- Нерідкі випадки крадіжки в готелях. Гроші та цінності доцільніше зберігати у власному номері у валізі з надійним кодовим замком, сейфи на ресепшені не є гарантією цілості ваших грошей.

Уникаємо аварій і травм

Найнебезпечнішим видом пересування в Туреччині є мікроавтобуси. Причиною цього може бути недосвідченість сільського водія, найнятого на "гарячий" туристичний сезон. Як уникнути неприємностей на відпочинку в Туреччині? Найкраще подорожувати за допомогою великого туристичного автобуса, невеликого рейсового автобуса або таксі. До речі, в поїздці на міжміському транспорті потрібно вимикати мобільний зв'язок, яка може призвести до збою бортового комп'ютера і, отже, до аварії.

У готелі одне з найнебезпечніших місць - басейн. Люди втрачають пильність, вважаючи, що дитина, купаючись не в морі, а в дитячому секторі басейну знаходиться в повній безпеці. Це не так. Купається дитини ні на хвилину не можна випускати з уваги. Тільки так ви можете бути впевнені, що з ним все в порядку. Джерелом постійної небезпеки також є мокра плитка навколо басейну, послизнувшись на якій, відпочиваючі часто ламають кінцівки, отримують струсу мозку. Для безпеки варто придбати за кілька доларів гумові тапочки.

Отже, Туреччина - прекрасне місце для відпочинку, перевірене мільйонами туристів. І від вас вимагається лише не розслаблятися повністю, а приймати перераховані нехитрі заходи обережності. І тоді ваш відпочинок вдасться на славу!