Будинки цілком можна виростити будь-яку рослину. Але ні що не зрівняється за красою з гарденією. Але як виростити гарденії в домашніх умовах, які для цього необхідні умови, що варто зробити, що купити і т.д. Вам варто подбати про гарденії заздалегідь, ще до покупки квітки. Адже якщо ви не зможете виростити квітку, буде прикро.

Дуже важливо і дізнатися, як доглядати за гарденією, що їй необхідно для росту і здоров'я, коли вона зацвітає і коли поширює дивовижний аромат. Про це ви дізнаєтесь у нашій статті.

Зовнішній вигляд гарденії.

Говорячи простою мовою, це кущик з прекрасними білими квітками, чимось нагадують троянду. Це дійсно чагарники, а не прості квіти. Іноді гарденія може бути деревом, а деякі види, як і справжні троянди, мають колючки-шипи. Листя у гарденії невеликі, в пучку виростають по 2-3 шт. Гарденія виглядає як пухнастий красивий грудочку зеленого кольору. Що стосується квіток гарденії - вони найчастіше білі, але є підвиди гарденії з жовтими квітками. Ростуть квітки з куточків, де виростають листя чагарнику, хоча іноді можуть виростати на кінчику гілочки. У природних умовах, гарденія може досягати півтора метра у висоту. Найчастіше в будинках можна зустріти жасміновідную гарденію, яка отримала цю назву завдяки схожому на жасмин аромату.

Догляд та вирощування гарденії.

Пам'ятайте, що гарденія - не простий квітка, ця рослина потребує уваги, тому дуже примхлива, що може призвести до загибелі гарденії, якщо ви не почнете доглядати за нею правильно. Захистите гарденію від будь-яких різких перепадів температури. Найкраще для квітки підходить приміщення, де температура коливається в межах 15-25 градусів тепла. Навіть влітку не виносьте квітка на балкон - він може зажаритися там, а от взимку необхідно стежити, щоб гарденія не замерзла.


Найкраще чимось утеплити горщик на зиму: або обернути невеликим ковдрою, або пересадити гарденію в горщик з утепленням. Гарденія любить високу вологість. Тому, якщо ви хочете, щоб ваша рослина розвивалося нормально, частіше обприскуйте квітка, розпорошуючи води не на рослину, а над ним або поруч, зволожуйте повітря. Часто й густо поливайте гарденія, вона це любить, але стежте, щоб земля у квітки була просто вологою, а не сирий, а воду, яка скла на денце горщика потрібно злити. Воду для поливання беріть очищену, злегка відстояну і кімнатної температури. Розташуйте гарденія так, щоб на неї світил світло з вікна, але промені сонця в обід не обпалювали рослина. Не забудьте про підгодівлю гарденії, цим необхідно займатися півроку з весни до осені, щотижня. Досить буде рази в тиждень. Хорошим варіантом стане підсадка рослини в добриво з фосфором, так само буде корисним і калій. Але не плутайте з кальцієм, якого в добривах для гарденії бути не повинно, інакше рослина ослабне, тому буде отримувати слабенький розчин добрив. Пересаджуйте гарденії щорічно, навесні, коли рослина виросте, пересаджувати його можна раз на 3-4 роки. Для пересадки використовуйте куплену в спеціалізованих магазинах для квітів земляну суміш для гарденій. Якщо вам попадеться магазинчик з недосвідченим консультантом, а суміші для гарденії немає, запитайте суміш для троянд і азалій - вони ідеально підійдуть і для гарденій.
Якщо ви любите квіти, то вам стане цікава наша стаття "Як визначити характер за улюбленими квітами? ". Прочитайте її і дізнайтеся більше про себе і своїх друзів.