Кожен раз коли ви чимось займаєтесь, ви розумієте подобається вам це заняття чи не дуже, а може вам їм зовсім не хочеться займатися. Так можна зрозуміти, що саме підходить вам, а значить, яким є ваше хобі. Складність вибору хобі полягає в тому, що у світі дуже багато справ і занять, які можуть вас залучити. При чому цікаві заняття є як для любителів активного способу життя, так і для пасивного.

Отже, пам'ятайте, що якщо ви не впевнені у визначенні свого хобі, то ви завжди можете прочитати, як це зробити і спробувати зайняти себе якоюсь справою. А так само не забувайте пробувати щось нове, можливо тому ви і не визначилися ще зі своїм хобі - ви з ним ще не знайомі?

Пасивне хобі.

Що можна зарахувати до пасивного хобі? Це те заняття, яке влаштовує вас і приносить вам користь з тим, що ви в принципі сидите вдома. Найчастіше це таке заняття, яке можна співвіднести з в'язанням, або вишивкою, або плетінням тощо. Сюди можна віднести і приготування шикарних страв, шиття одягу, створення іграшок, малювання та ін. Так само до пасивного хобі цілком можна віднести заняття з підготовки інших людей до якихось предметів. Виходить, що якщо ви працюєте викладачем в інституті чи вчителем у школі і вам це дійсно подобається, то вам пощастило, і ви змогли хобі перетворити на професію, від якої не будете втомлюватися.

Активне хобі.

До активного хобі можна віднести будь-яке захоплення спортом. Можна почати опановувати сноубордом, якщо ж ви не знаєте як це, то прочитайте статтю "Як опанувати сноубордом".


Займіться, наприклад, боротьбою, якою завгодно, лише б вас це провокувала на гарний настрій, емоційний підйом і більшу впевненість у собі. Необхідно постійно перебувати в русі, зручно і те, що крім улюбленої справи ви так само отримуєте в подарунок і хорошу підтягнуту фігуру. Багатьом подобається іноді результат свого хобі більше, ніж саме заняття чим-небудь. Це говорить про те, що вам варто змінити катання на сноуборді на катання на ковзанах, наприклад, або біг, плавання та ін. Шукайте себе в нових починаннях і цінуєте своє хобі.

У чому заковика вашого хобі.

Крім позитивних сторін, які без сумніву принесе будь-яке хобі, є і негативна сторона. Це питання фінансового забезпечення вашого улюбленого справи. Як заглушити проблему з грошима? Якщо ви тільки-тільки починаєте розвивати себе, то доведеться вкладати в це, працювати на це і пр. Але якщо ви вже цілком здатні залучити своєю творчістю чужу увагу, то пора почати заробляти на хобі. Звичайно, найпростіше це робити тим, у кого хобі пасивне: так створюючи щось нове це можна продавати і отримувати за це гроші. Можна продавати чисто за витрати на створення, а можна і підняти ціну, щоб покупці оплачували і ваша праця теж. Тоді хобі точно стане роботою. Якщо ж ви добре навчилися володіти своїм тілом під час занять активним спортом, то ви можете стати як тренером, так і спортивним керівником, особистим інструктором, і т.д. Вчіться заробляти не тим, чим пропонують, а тим, що ви можете дати, і що згодом від вас не убуде!