Якщо у вас є своя дача або невелику ділянку землі, на якому ви вирощуєте різноманітні культури, то, швидше за все ви знайомі з таким шкідником, як тля. Багатьох цікавить питання, як позбутися від попелиці, але не всі знають, як же правильно позбавлятися від цих комах. Насправді, тля - це ціле сімейство комах, яких більше чотирьох тисяч видів! Часом, щоб позбутися від попелиці, ми використовуємо не зовсім ті заходи впливу, які здатні вам допомогти. Саме тому такий популярний дане питання, саме тому ми так часто стикаємося з цією проблемою. Але досить скоро ви забудете, що таке попелиця, бо дізнаєтеся, як позбавити від попелиці раз і назавжди! Питання позбавлення від городніх шкідників завжди вкрай актуальне ...

Життя попелиці.

Восени на рослину відкладаються яйця попелиці, які розвиваються і вже навесні вилуплюються. В результаті виходять невеликі личинки попелиці. Попелиця - шкідливе комаха, тому що харчується соком молодих пагонів від обраного рослини, яке називають "господарем", на ньому ж відкладаються яйця попелиці. У певний час починається процес линьки, після чого відбувається розмноження попелиці. Саме так і з'являються самки попелиці, до речі, вони без крил. Особливої шкоди розмноження попелиці в тому, що одна самка всього за місяць може допомогти з'явитися на світ кільком поколінням попелиці (в цілому це кілька сотень тисяч попелиці!). Коли пагони рослини міняються і починають дерев'яніти, можна помітити появу на світ самок з крилами, які перелітають на нову рослину. До осені народжуються самці попелиці з крилами. Попелиця живиться соком НЕ будь-яких рослин, а тільки тих, у яких міститься багато вуглеводів і амінокислотах. Ці елементи життєво необхідні для попелиці.

Як зрозуміти, що на вашій ділянці з'явилася тля.

Щоб зрозуміти, що від попелиці потрібно позбавлятися, уважно оглядайте вирощувані рослини. Розпізнати тлю дуже легко. Наприклад, тля завжди збирається скопом на новеньких пагонах, рослинах, бутонах. Їх можна побачити без спеціального обладнання, вони можуть бути чорного, коричневого, а іноді й зеленого кольору. Періодично оглядайте нижню сторону листя у рослин, де тля збирається великим скупченням. Якщо крім іншого ви бачите і білуваті частинки, знайте, що це старенька шкірка попелиці, яку вона скидає під час линьки. Під час нанесення шкоди вашим рослинам, тля виділяє неприємне липке речовина.


Називається воно паддю і є важливим фактом в доказі наявності попелиці на ділянці. Рослини, які зазнали нападу попелиці нескладно помітити: у них листя не розвиваються до норми, бутони не можуть розкритися, плоди - так само не розвиваються, листя скручуються і засихають.

Як позбутися від попелиці.

Не дивлячись на те, що багатьом здаються нешкідливими ці маленькі комахи, по суті, вони можуть завдати великої шкоди вашим вирощеним культурам. Тому, важливо позбутися від попелиці.

1. Які комахи допоможуть позбутися від попелиці. Найшкідливіше для вас - це домогтися того, щоб від попелиці позбувся хтось інший, наприклад, ті комахи, які харчуються попелиць. Якщо ви не знаєте, хто це, підкажу: сонечка, журчалки (мухи), златоглазки, деякі оси - це основні комахи, які із задоволенням поласують вашої попелиць на ділянці. Але пам'ятайте, що ці комахи не завжди будуть безпечні для ваших рослин, тому варто подумати, перш ніж шукати спосіб обзавестися ними. Крім того, щоб таких комах залучити простим шляхом, доведеться розсадити на ділянці ароматні рослини, але це ще не буде доказом того, що комахи допоможуть позбутися від попелиці. Хоча, якщо ваш сад атакувала тля, ви можете замовити або придбати личинок златоглазки, що точно допоможе впоратися з попелиць.

2. Які птахи допоможуть позбутися від попелиці. Можна залучити до ділянки птахів, що поїдають тлю, це синиці, горобці, коноплянки, корольки та ін. Ці птахи не просто харчуються попелиць, вони годують цими комахами своїх пташенят. Позбутися від попелиці можна і якщо посадити поруч з цінними для вас культурами і рослинами далматської ромашку, ріпчасту цибулю або часник. Ці рослини відмінно відганяють тлю!

3. Захист від попелиці своїми руками. Намагайтеся і самостійно і вчасно стежити за своїми посадками. Якщо помітили тлю, змивайте її достатньою струменем води з шланга. Обробляйте при необхідності рослини м'якими пестицидами, які можна купити у спеціалізованому магазині. Органічні препарати можуть бути створені на різних основах: жирних кислот, піретринів, рослинних масел. Можна обробити рослини старовинним способом: візьміть порожню пляшку, налийте в неї води, опустіть мило і добийтеся його розчинення там, додайте півсклянки олії і ввечері розпорошите суміш за допомогою пульверизатора на заражених рослинах. Найкраще робити це саме ввечері, тому тля не очікує нападу, а навпаки, лягає спати.