Про акторській кар'єрі мріє не кожен хлопець, хлопчик чи чоловік. Найчастіше, чоловіки-актори стають такими по чистій випадковості, хоча дуже багато хто із задоволенням би поступили в театральний вуз. Дуже багато хто воліє зйомок у кіно театральні виступи, але як ви можете зрозуміти з сучасного життя, і акторів кіно у нас вистачає!

Що робити, якщо ви хочете стати актором, куди звертатися, в які двері стукати, чиї пороги оббивати і як підготуватися? Запитань багато, на жаль, не всі знають, що справжнім актором треба народитися, хоча і навчання приносить великі плоди. Давайте розберемося, як стати актором, грубо кажучи, з нуля.

Як увійти в акторський світ.

Для того щоб стати актором, потрібні роки тренувань. Найчастіше, актори починають свою "кар'єру" ще з дитинства. Спочатку вони виступають на всіх ранках і показують щось цікаве рідним без сорому, потім продовжують виступати в шкільних залах, часто йдуть в КВН і т.д. Що необхідно в першу чергу, щоб стати актором:

- пройти курси акторської майстерності (це основні ази цієї професії),

- закінчити навчання в театральному вузі.

Завдяки цьому ви не тільки зрозумієте де і як краще проявляти себе, як правильно грати і т.д., ви зможете знайти людей, які допоможуть вам стати актором. Однак вступити до театрального вузу дуже складно, деякі популярні актори досі не отримали акторської освіти, тому не змогли поступити в театральне училище ні з першого, ні з другого чи навіть третього разу. Надходження в театральне училище - складна річ, необхідно пройти всі відбіркові тури, а вони складні!

Хоча чоловіків, охочих стати акторами дуже мало, тому відбір серед чоловіків особливий. Цікаво, що на прослуховуванні найчастіше просять так само заспівати і станцювати. Підготуватися за день до прослуховування неможливо, багато хто починає працювати за рік-два до надходження!

1. Прослуховування. Процес прослуховування:

- Необхідно чітко, голосно і впевнено представитися;

- Швидше за все, вас запитають, чи займалися ви театром раніше (з педагогом) і ви повинні відповість "Ні" навіть якщо це не так!

2. Програма. Абітурієнт повинен зачитати вірш, уривок твору (проза), або байку.

- Не варто вибирати щось сумне і задушевне, вибирайте те, що ідеально зможете розповісти напам'ять без помарки, з виразом. Так само вибирайте монолог більш-менш короткий, адже ви не один на прослуховуванні, вас все одно не дослухають, а це мінус;

- Правильно вибирайте образ для свого монологу.


Наприклад, часто можна зустріти великих дівчат з рожевими рюшами, які бажають показати себе Джульєттою. Погодьтеся, це смішно! Правильно оцініть свої параметри і можливості і розсудливо підберіть до них наряд і макіяж (так, чоловіки часом так само повинні "торкнутися" макіяжу для створення повного образу).

3. Відбір. Найчастіше, відбір проходить у три тури та конкурсний відбір. Хоча ви можете відразу перескочити до фінішу, якщо сподобаєтеся комісії.

Якими якостями повинен володіти актор.

Актор - це не просто фах, професія, це певний невтомний ритм життя. Якщо ви любите багато спати, прогулюватися і т.д., вам не стати актором. Необхідно багато працювати і забути про розслабленої життя, тоді все вийде. Але давайте дізнаємося, які якості повинні бути у вас, щоб стати актором:

- Приємна зовнішність. Навіть у "поганих героїв" в кіно зовнішність приємна. Не обов'язково бути гарненьким красенів, достатньо мати цікаву не відштовхувати зовнішність;

- Харизма. В першу чергу помітять харизматичного актора, його захочуть побачити в головній ролі;

- Чарівність. Цікаво, що саме ця якість може замінити вашу приємну зовнішність, тобто якщо у вас далеко не гарне обличчя і фігура, чарівність перекреслить це і зробить вас улюбленим актором, як наприклад Адріано Челентано;

- Легкий, але сильний дух. Це допоможе вижити в складному середовищі, повної боротьби за першість;

- Товариськість. Дуже важливо бути товариським як на шляху становлення актором, так і під час роботи в цій стезі, щоб отримувати все більше ролей;

- Розвинена активна міміка. Завдяки хорошій міміці ви зможете показувати на камеру справжні емоції;

- Гарна пам'ять. Необхідно розвивати пам'ять, щоб краще запам'ятовувати ролі, актори з хорошою пам'яттю цінуються краще, тому зйомки проходять легше і швидше;

- Грамотна і чітка мова. Зрозуміло, що мова повинна бути ідеальною, щоб ваші репліки розуміли всі;

- Сміливість. Не кожен чоловік може стати актором, багато хто не вирішуються виступати на публіці, їх короблять камери і т.п.;

- Позитивність. Завдяки позитивному настрою, ви зможете з легкістю йти по життю, розсудливо оцінювати ситуацію і нормально реагувати на ті чи інші зміни в процесі зйомки.

Якщо у вас є всі ці якості, то ви точно зможете стати актором, головне добре постаратися і добиватися свого. Але пам'ятайте, що багато акторів стають такими випадково, навіть не намагаючись вступити на акторський факультет, їх просто помічають в натовпі, на кастингу, куди вони приходять з друзями і т.д.