Комплекси .. Вони виникають невідомо звідки і калічать життя своєму власникові. Вони обтяжують, стають обставиною депресій, змушують людину викривлено сприймати самого себе і думати, що так само його сприймають і інші люди. Як позбутися комплексів, навічно викресливши їх з власного життя? Таємниці успіху в битві з даними противниками людської психіки - у моїй статті.

Але пам'ятайте, що комплекси часом нерозривно пов'язані з відсутністю друзів, які вчасно підтримають, допоможуть і т.д. Тому для початку поцікавтеся статтею "Як позбутися самотності". Щоб звільнитися від комплексів, необхідно зробити наступні кроки.

Перший крок до позбавлення від комплексів.

здравомислящі оцінити обставини. Як ви вважаєте, чи є у всесвіті людина, у якого все в житті бездоганно: і вигляд, і сімейний стан, і кар'єра, і товариші? Навряд чи знайдеться такий щасливчик. У будь-якого є недосконалість - відповідно, привід для комплексів. При всьому при цьому, якщо одні люди не роблять акцент на власних несовершенствах, інші - тільки лише про них і розмірковують. А попутно притягують зацікавленість оточуючих як раз до своїх болючим сторонам. Тому необхідно правдиво зізнатися самому собі: "Я не єдиний такий, пороки є у всіх людей" - і негайно стане значно легше!

Другий крок до позбавлення від комплексів.

Вірити в себе. "Я можу, я вмію!" - Повинно стати вашим девізом. Внесіть собі, що всього в цьому житті можна досягти.


У цьому підтримає елементарний психологічний тренінг: візьміть у руки аркуш паперу і начеркав на ньому перелік особливостей, якими ви не маєте, але вельми бажали б їх придбати. Перечитуйте даний перелік щодня, промовляючи його ж вголос. Гарантуємо, що з часом ви завоюєте дані властивості. Також опустіть з особистого життя частку "не": "не люблять", "не цінують", "не розуміють".

Третій крок до позбавлення від комплексів.

Подумати про власні достоїнства. Загострюючи зацікавленість на власних несовершенствах, ми часто не пам'ятаємо про достоїнства, яких, очевидно, у нас істотно більше. Той же тренінг з аркушем паперу можна повторювати і в цьому випадку - на цей раз напишіть листку свої позитивні якості. Ви надмірно самокритичні для складання аналогічного списку? Направитеся за підтримкою до близьких і рідних. Будьте впевнені, рідні підкажуть вам десяток-другий ваших плюсів. Мимохідь дізнаєтеся, що ні таким собі вже нікчемою ви виглядаєте в очах оточуючих.

Четвертий крок до позбавлення від комплексів.

Полюбіть життя. Життя чудова - не забувайте про це! Посміхайтеся кожен новий день, оточуючих вас людей, особовому відображенню в дзеркалі. Пам'ятайте - життя надмірно скоропреходяща, щоб витрачати її на смуток і меланхолію. Боротьба з комплексами зобов'язана бути славним і простим заняттям - тоді вони відійдуть назавжди.

Бажаємо вам успіхів у битві з комплексами!