Кожна людина живе все своє життя зі своїм внутрішнім "Я", яке то змушує нас бути більш егоїстичними, то терзає нас муками сумнівів, страждань, докорами сумління і т.д. Це наш внутрішній голос, який інколи суперечить сам собі, роздвоюється і багато всього шкідливого приносить психіці. Звичайно, наявність внутрішнього голосу - це не дивина і не привід йти до психіатра, по суті - це наші думки, які можуть суперечити нашим словам і діям. Особливо це стосується тих людей, які можуть спокійно подивитися на ситуацію під різними кутами і зрозуміти тих, з ким має справу.

Чому від внутрішнього голосу хочеться позбутися і чи правильно це.

Чи часто у вас було таке, що вам хтось відмовив у допомозі, коли ви в ній сильно потребували? Напевно, таке було, і ось настає той час, коли та людина, що відмовив вам, просить вас допомогти йому. Можливо, це вже не в перший раз і раніше ви завжди допомагали, але зараз внутрішній голос радить і навіть наполягає сказати кривдникові "НІ". Ви відмовляєте в допомозі, але потім цей же внутрішній голос кричить про те, що так робити не можна, людина потребує допомоги ...

І ви опиняєтеся на роздоріжжі - що робити, яку сторону себе прийняти? У такі моменти хочеться, щоб внутрішній голос зник, або хоча б просто помовчав. В результаті ви починаєте відчувати погане самопочуття, перестаєте вірити в свої сили, перестаєте розуміти де ваші думки, а де - його, від цього ви відчуваєте занепад сил, енергії і т.д.


Виходить, що внутрішній голос приносить занадто багато проблем і розчарувань. Але варто зазначити ось що: внутрішній голос варто послухати, щоб правильно прийняти рішення. Якщо розумієте, що при відмові людині в допомозі вас буде гризти совість, то краще допоможіть, так ви зробите добро своєї душі.

Як позбутися від внутрішнього голосу.

Для початку зрозумійте, що внутрішній голос - це як дитина, спочатку зрадіє цукерці, а потім буде її вимагати весь час. Так що якщо ви одного разу послухаєте ради від внутрішнього голосу, то він почне поглинати вас. Будьте тверді у рішеннях і у виборі, не варто передумувати, раз вирішили, так зробіть! Внутрішній голос ніхто не захистить, ви можете сказати йому все, що думаєте, про це навіть не обов'язково говорить вголос, просто мислите "голосно" і твердо. Як тільки чуєте підказки або моралізаторство від внутрішнього голосу, відповідайте йому, що це ВАША життя, і ВИ вирішуєте, як бути в тій чи іншій ситуації. Смішно і безглуздо? Може бути, але тільки так ви зможете себе захистити. Ну а, зрештою, складіть список "за і проти" ваших думок: особистого та внутрішнього голосу. Що переможе, то буде право, і ви будете на рівних з вашим внутрішнім голосом, а значить і в гармонії. Якщо і цей варіант вас не в будь-якій ситуації влаштовує, то просто запитайте поради про те, як вчинити у самого близької людини, друга.