Сучасний світ сповнений сюрпризів і новітніх відкриттів. Не можна не помітити, такий винахід для любителів кулінарії і домашніх вечірок, як ломтерезка. Це шикарна техніка, яка допоможе швидко, легко і рівно нарізати продукти до запланованого прийому їжі. Завдяки наявності на вашій кухні Ломтерізки ви зможете заощадити час на себе або інші блюда.Особенно сподобалися Ломтерізки сім'ям, де багато дітей або де прийнято робити бутерброди, брати їх з собою в школу і на роботу. Безперечно ломтерезка - це необхідна надмірність, яке допомагає отримувати задоволення на кухні, але якщо у вас її немає, страждати від цього ви навряд чи будете (якщо ви не шопоголік). Саме важливо для вас - знайти місце, де стоятиме ломтерезка на кухні (найчастіше біля робочого столу).

Як за допомогою Ломтерізки нарізати продукти.

У першу чергу після покупки цієї техніки вас цікавить, як за допомогою Ломтерізки нарізати продукти, які саме і як саме. Почнемо з того, які продукти придатні для Ломтерізки, хоча простіше назвати ті, які ломтерезка ніяк не подужає, тому не призначена для цього:

1. Заморожені продукти;

2. М'ясо (хоча готове м'ясо без кісток ломтерезка подужає) з кістками, сире м'ясо і кістки;

3. Фрукти, якщо заздалегідь не витягнути з них тверді кісточки (тому що на них нарізка загальмується);

4. Артишоки;

5. Брокколі;

6. Ріпа.

Список недовгий, але якщо ви розраховували, що вищеперелічені продукти ломтерезка зможе нарізати, швидше все, у вас настане час роздумів перед покупкою. Все інше ви легко зможете нарізати за допомогою Ломтерізки. Щоб нарізати продукти Ломтерізки під тим чи іншим кутом вам необхідно, для "показовості" надрізати спочатку продукт простим ножем, що згодом полегшить завдання роботи Ломтерізки. Найчастіше така необхідність зустрічається при нарізанні хліба (батона), ковбаси і огірків. Не забудьте про перець (болгарський, чилі і ін.) - Видаліть плодоніжки і насіння з перцю. Враховуючи, що буряк і моркву - тверді овочі, їх попередньо варто відварити, а зі буряків після варіння потрібно зняти шкірку. Щоб не виникло проблем при нарізці помідор, заздалегідь виріжте плодоніжки, або з цільної помідори, або з розрізаної навпіл. Перед роботою з селерою, розріжте його навпіл, так буде набагато краще. У цитрусових і бананів, якщо ви помічали, досить товста шкірка, тому або очищайте попередньо фрукти, або використовуйте при нарізці ніж із хвилястим лезом.


Про варені яйця і так все і всім зрозуміло: їх можна нарізати тільки після очищення від шкаралупи. Варене м'ясо, запечене м'ясо, курку, рибу, індичину, - все це може нарізати ломтерезка, якщо заздалегідь звільнити продукти від кісток (великих і середніх).

Як "подружитися" з Ломтерізки.

Щоб ломтерезка не стала тягарем, а припала допомогою в будинку вам необхідно якомога більше про неї дізнатися. Зараз вам якраз це і належить.

1. У скиборізок може бути різна потужність (аж до 200 ват). Однак немає необхідності приходити в магазин і просити показати найпотужнішу Ломтерізки, адже відмінно нарізати продукти зможе модель і від 100 ват.

2. Завжди звертайте увагу при виборі Ломтерізки саме на ніж. Він повинен бути круглим по формі. За матеріалом найкраще з нержавіючої сталі. Не звертайте уваги на фірму Ломтерізки, тому часто великі компанії мають тенденцію замовляти і використовувати ножі для скиборізок від найпростіших НЕ іменитих виробників. Заточений ніж може бути прямим і хвилеподібним типом, це відповідно дешева і дорога технології.

3. Залежно від Ломтерізки, її швидкість може бути регульованою. Регулюватися може не тільки швидкість роботи Ломтерізки, але і товщина одержуваних продуктів. Завдяки цьому багато продукти можуть бути нарізані практично прозорими шматочками, при цьому, все буде дуже акуратно і естетично.

4. Найчастіше за допомогою Ломтерізки ріжуться овочі для нарізки на стіл, м'ясні делікатеси і сир (він завжди стоїть на першому місці за популярністю). Ці продукти найпопулярніші в буденному житті і завжди використовуються для урочистих днів.

5. Вибираючи Ломтерізки, продавець може звернути вашу увагу на її корпус, проте це не так важливо, як до вас це можуть донести. Навіть пластиковий корпус ніяк не вплине на якість ножа Ломтерізки. От якщо ви купуєте професійну Ломтерізки (свого кафе, наприклад), тоді вам звичайно варто придбати саме Ломтерізки з металевим корпусом.

6. Краще всього, якщо ломтерезка стоїть на прогумованих ніжках. Це допоможе техніці ковзати або трястися під час нарізання продуктів. Та й завдяки цьому ви зможете не переживати, що зачепивши Ломтерізки вона полетить на інший край столу.