Ні, напевно, більш російського страви, ніж кутя. Але при цьому, на жаль, не всі російські люди і росіяни в принципі знають, як приготувати кутю. Насправді, це солодке і смачне традиційне блюдо в Росії. Чому то це блюдо стало настільки забуте нашими співвітчизниками, що подають її тільки на Різдво чи на поминки.

Якщо ви жодного разу не пробували справжньої російської куті, вам варто її покуштувати. Таку "кашу" дуже люблять діти, вона солодка і цікава на смак. Деякі жителі Росії дуже люблять побалувати себе іноді кутею на обід. Що ж, сьогодні ми дізнаємося, як приготувати кутю.

Як приготувати кутю рисову з родзинками.

Існує багато рецептів приготування куті, але є найулюбленіший і найпопулярніший для багатьох рецепт куті. Отже, як приготувати кутю з рису і родзинок? Для цієї страви знадобиться: пара склянок рису, 200 гр родзинок і меду. Що стосується родзинок, його необхідно очистити від кісточок, або придбати вже родзинки без кісточок.

Щоб приготувати кутю не буде потрібно багато сил і часу. Вам потрібно тільки:

1.Отваріть до готовності рис;

2. Промити родзинки і залити його окропом;

3. Злити воду з чаші з родзинками, злегка просушити родзинки;

4. Змішати готовий рис з родзинками;

5. Заправити кашу медом.

Мед краще вибрати не густий, якщо іншого немає, розбавте його кип'яченою водою.

Як можна приготувати кутю.

Вище описаний найпоширеніший варіант куті на сьогоднішній час. Крім іншого, це ще й найсмачніший варіант куті. Однак здавна кутею вважалася каша з ячменю, пшона. Заправляти куті можна було:

- медом,

- цукром,

- молоком,

- медовою ситою.

Медової ситого називається розчин, який отримують різним змішуванням меду з водою.


Вона може мати різну ступінь концентрації меду у воді (або навпаки). Для отримання більш цікавого смаку традиційну слов'янську кутю можна розбавляти:

- родзинками,

- горіхами,

- сухофруктами,

- маком , корицею та ін.,

- вершками,

- маслом,

- цукатами,

- фруктами,

- варенням.

Що це за страва - кутя.

Кутя понині вважається більше поминальним блюдом, хоча може гідно займати місце щоденного страви. Кутя може бути як пісної, так і "збагаченої". Пісна кутя - це якраз та кутя, яка вживається в поминальні дні, а так само на Різдво і Хрещення. Ця каша робиться на воді, без масла, вершків та ін. А ось скоромна кутя є святковим блюдом, найчастіше нею пригощають в день хрещення дітей.

Після приготування куті варто дати їй настоятися 10-15 хвилин для отримання смачнішого результату. Змішування та зберігання куті варто довірити глиняному посуді, напевно у вас вдома є глиняні горщики (зараз вони дуже популярні для гасіння в них різних страв в духовій шафі). Раніше готували напіврідку кутю, яку було можна їсти тільки ложкою, зараз же кутя більше походить на друге блюдо, яке зручно їсти і виделкою.

Часто розрізняють такі типи куті:

- бідну,

- багату,

- голодну.

Бідна кутя - це традиційне блюдо до Різдва, багата кутя - це страву до Нового року, а ось голодна кутя ( кутя на воді) - це страва до Хрещення.

Вірніше всього пригощатися кутею на початку прийому їжі і по її закінченню, так звана Кутеїн зав'язка і розв'язка. Їдять відразу 3 ложки (як на початку, так і в кінці трапези).