Щоб добре себе почувати, бути бадьорим, повним сил і енергії, кожна людина потребує хорошому здоровому сні. При облаштуванні спальної кімнати потрібно обов'язково враховувати кілька правил, без яких здоровий міцний сон практично неможливий.
Перше, що слід пам'ятати, це те, що ідеальна кімнатна температура для сну, яку потрібно намагатися постійно підтримувати - 18-20 градусів. Провітрюйте кімнату в будь-який час року.

Не забувайте про те, що спальний костюм, піжама, нижнє і постільній білизні повинні бути з натуральних тканин. М'яке постільна білизна з сатину або бязі подарує вам міцний і здоровий сон.

Ваш останній прийом їжі повинен бути за три-чотири години до сну, при чому їжа не повинна бути дуже калорійною . Добре вечеряти рибою, овочами, кашами. Не перевантажуйте на ніч Ваші травні органи. Організм повинен відпочивати в повному розумінні цього слова.

Так само варто виключити з вечірнього раціону чорний чай, алкогольні і газовані напої, кава.


Краще взагалі не вживати багато рідини на ніч, але якщо пити дуже хочеться, краще заварити чай на травах.

Гуляйте на свіжому повітрі перед снів. Достатньо всього півгодинної прогулянки. а після неї прийміть теплу ванну або душ. Намагайтеся лягати спати в один і той же час і бажано не пізніше десятої години вечора.

Навіть якщо Ви звикли спати, коли інші члени сім'ї ще сплять, ідеальна тиша є важливою складовою здорового сну. Тому краще попросіть Ваших рідних і близьких зробити звук телевізора тихіше, закрийте в спальню двері.

Дуже бажано, щоб в спальні знаходилося якомога менше техніки. Особливо приладів з мигалками і підсвічуваннями (мобільні телефони, комп'ютери). Комп'ютер найкраще вимкнути за півтори-дві години до сну і обов'язково перевірити кімнату після його використання.