Впевненість у собі необхідна в багатьох життєвих ситуаціях. Як і будь-яке корисне якість, впевненість необхідно розвивати і навіть тренувати. Отже, починаємо тренування.
1. Досяжні цілі. Досягаючи навіть незначних цілей, ми підвищуємо власну самооцінку. Щодня потрібно ставити цілі, які залежать особисто від вас. Наприклад, заробити в найближчий місяць мільйон доларів досяжною метою назвати важко, але хто може перешкодити вам вивчити тонкощі приготування фахитос?

2. Зовнішній вигляд. Тіло, гардероб, макіяж, манікюр, аксесуари .. неполадки в будь-який з цих областей здатні позбавити вас впевненості. Робота над тілом і гардеробом, зрозуміло, потребують і матеріальних, і фізичних витрат. Навіть якщо вам не вдасться досягти такого ж досконалості, як у топ-моделей (хоча, хто знає?), Схвальне увагу оточуючих обов'язково підвищить вашу самооцінку.

3. Успішна автобіографія. Це ваш власний зал слави. Починаючи з раннього дитинства, опишіть всі свої досягнення: як ви навчилися ходити, говорити, їздити на велосипеді, плавати .. Як отримали першу грамоту, першу зарплату і премію, перше підвищення .. Кожна людина має свій список життєвих досягнень. Таку автобіографію треба перечитувати кожен раз, коли вас охоплює почуття невпевненості у своїх силах або просто зневіру.


І звичайно, автобіографія успіху повинна регулярно поповнюватися новими пунктами.

4. Резюме. Складайте його знову і знову кожні три - чотири місяці, навіть якщо роботу міняти не збираєтеся. Таким чином, ви постійно будете пам'ятати про свої сильні сторони і етапах свого особистісного та професійного зростання.

5. Планування. Докладний план - одна з необхідних умов в справі досягнення цілей, будь то побудувати власний бізнес або купити нову машину. А досягаючи цілей, як уже було сказано, ми підвищуємо впевненість у власних силах. Крім того, план на день, на тиждень, на місяць вже не залишає часу для запитань типу "зможу - не зможу?", Бо настав час діяти!

6. Звикайте до публічності. Будьте на увазі, виступайте на зборах, проводите презентації. Де ви бачили упевненої в собі людини, скромно жмущіеся в кутку? З часом загальне схвальне або захоплену увагу стане звичною складовою вашої впевненості у власних силах.

Очевидно, що впевненість в собі формується не роздумами типу "ах, чому мене ніхто не любить?", А конкретними повсякденними діями.

Отже, дійте, досягайте і пишаєтеся собою!