Лимон - це плід, який не тільки використовується для приготування багато різноманітних страв, а й цілком любить багатьма, як окремий варіант закуски, особливо до міцних напоїв. Хтось їсть лимон в цукрі, щоб він був послаще, хтось любить дуже кислі лимони, - смаки у людей різні. Але ось що об'єднує лимон в будь-якому його вигляді - користь для нашого організму!

Корисні властивості лимона.

Напевно всі вже знають про те, що лимон володіє відмінним антисептичною дією, ще в стародавні часи, до ужалений місце прикладали половинку лимона, а другу половину висмоктували, і отрута легко відступав, людина залишався живий. Під час застуда, ангіни, коли горло сильно свербить і болить, необхідно полоскати горло соком половини лимона упереміш з половиною склянки води.

Лимонний сік відмінно допомагає і тим, у кого з'явився грибок на шкірі, досить тільки робити лимонні примочки до ураженої ділянки. Так само лимонний сік відмінно допомагає при проблемах з желубком, кишечників, атеросклерозі, геморої, лихоманці і т.д. Сік лимона розлучається точно так само у воді і випивається по кілька разів на день. Взагалі, лимонним соком в багатьох ресторанах заправляють салати їх овочів, тоді в салат годі й доповідати солі.


Якщо в жовчному міхурі виявлені камені, то вам необхідно випивати аж по 10 склянок лимонного соку, можливо багато, дорого, але дуже дієво! Камінь вже через тиждень зникає, проте в процесі лікування будуть з'являтися дуже сильні болі! Крім іншого, лимон відмінно впливає на шкіру тіла та обличчя, якщо протирати лимонним соком шкіру, вона стане світліше, проблеми підуть, чорні точки вийдуть, а пори стануть менше. Якщо шматочками лимона акуратно масажувати ноги, то від них легко йде хворобливість від робочого дня, за допомогою лимона можна і п'ятки зробити більш м'якими і красивими. Якщо ви помітили лупа на голові, то додайте в шампунь лимонний сік, який допоможе не тільки розпрощатися з проблемою, але і додасть волоссю блиск і силу коріння. Крім того, якщо ви переїли на ніч дивлячись, засиділися в гостях, приміром, і вам складно заснути вночі або боїтеся поправитися, то з'їжте на ніч кілька великих часточок лимона, його сік допоможе швидше переварити з'їдене і не відкластися на фігурі. Лимон можна приймати і в якості профілактики від застуди, він зміцнює ваш імунітет, і на відміну від часнику і цибулі, не залишає поганого запаху. Лимон можна давати дітям до їжі, тому він стимулює бажання є, що корисно для діточок, вічно "небажаючих" їсти.