Манти - страва східної кухні, для нас незвичне. Проте в ресторанах, кафе, їдальнях воно стало все частіше з'являтися в меню і полюбилося клієнтам. Манти - родичі російських пельменів, проте відрізняються за способом приготування і теплової обробки.

Як готувати манти

Отже, пропонуємо кращий рецепт того, як робити манти в домашніх умовах:

 1. Півкілограма борошна висипаємо на стіл у формі гірки, робимо в ній поглиблення. В отриману ямку вливаємо яйце.
 2. Замішуємо тісто до центру, додаємо поступово півсклянки води. Двома руками збираємо борошно з країв і насипаємо в поглиблення, щоб вода і яйце не виливалися.
 3. Вимішуємо до тих пір, поки тісто не буде однорідним і м'яким. На тесті не повинно бути складок, тріщин. Краще вимішувати невелику порцію, тому що велика кількість тесту не дозволяє зробити його еластичним і якісним.
 4. Отримане тісто загортаємо у вологу серветку і відкладаємо на півгодини.
 5. У цей час займаємося начинкою. Гарбуз миємо, чистимо від шкірки, виймаємо насіння. Півкілограма м'якоті ріжемо дрібними шматочками.
 6. Кілограм м'яса, необхідний, щоб начинити наші манти, розподіляємо так: 700 грамів баранини і 300 грамів яловичини. Ні в якому разі не прокручивайте м'ясо через м'ясорубку: смак вийде зовсім не такий, яким повинні володіти манти. Далі шаткуємо велику кількість цибулі (чим більше, тим краще).
 7. Сало нарізаємо дрібними шматочками і додаємо у м'ясо. Отриману масу перемішуємо.
 8. Беремо наше тісто, яке завдяки вологій серветці стало ще еластичнішою. Формуємо з нього товстий джгут товщиною в три сантиметри. Розрізаємо його на шматки по 3 сантиметри. Виходять своєрідні квадратні заготовки для мантов.
 9. Беремо квадратик і руками робимо з нього кульку.
 10. Качалкою розгортаємо кульку, формуючи корж товщиною 2-3 міліметра. Коржик повинна вийти досить тонка.
 11. У середину коржики укладаємо столову ложку приготованого фаршу. Акуратно підтягуємо пальцями краї тіста один до одного і з'єднуємо їх. Притискаємо пальцями, щоб краю не розпадалися.
 12. Решта незакритими краю підтягуємо так, щоб повністю сховати начинку.


  Краю защипуємо. Якщо тісто ліпиться погано, занурте руки в холодну воду.

 13. Ми отримали виріб, схоже за формою на букву Н. Потім беремо в руки краю, які як би формують кінці цієї букви і з'єднуємо їх один з одним.
 14. Ту ж операцію повторюємо з іншим кінцем вироби.
 15. Приготовлені манти, які очікують теплової обробки, потрібно накрити вологою серветкою.

В якому посуді краще готувати манти

Як робити манти, точніше в якій посуді? Залежно від умов, в яких ви готуєте страву, можна для цього використовувати різну кухонне начиння:

 1. Манти, як правило, варять на пару або на спеціальній решітці, яка змащується вершковим маслом. Відмінно підійде в домашніх умовах пароварка. Правда, часу знадобиться набагато більше, оскільки в ній можна викласти тільки один ярус.
 2. У крайньому випадку, їли немає пароварки, скористаємося звичайною каструлею. На тарілку викладаємо манти так, щоб між ними залишалося невеликий простір. Накриваємо такий же тарілкою і ставимо на дно каструлі. Наливаємо воду так, щоб вона була нижче краю першої каструлі. Кип'ятимо воду, зменшуємо вогонь і продовжуємо варити манти до готовності.
 3. Якщо у вас мало часу і немає спеціального посуду, скористайтеся експрес-методом. Сирі манти обсмажуємо на сковороді на вершковому маслі до утворення скоринки, кладемо в пароварку або каструлю і доводимо на пару до готовності.

У кожної національності є свої різновиди наших рідних пельменів. Це і китайські пельмені із зеленню, італійські равіолі, грузинські хінкалі та інші.

Відрізняються вони в основному формою і процесом приготування. Якщо ви не вживаєте м'ясо, спробуйте зробити вегетаріанські пельмені - такий варіант цілком поширений і має місце в багатьох культурах. Експериментуйте з будь-якими овочами, знайдіть свою начинку, яка припаде до смаку.