Картопля є в кулінарному сенсі універсальним продуктом, який чудово поєднується з м'ясом, рибою та іншими овочами. З нього готують і перші, і другі страви. Мало кому відомо - але картопля застосовують навіть для створення десертів. Найпростішим варіантом приготування картоплі є її відварювання. Як варити картоплю? Її можна варити в шкірці, без неї, цілком і, порізавши на шматочки. Солодкий картопля - ямс або батат - потрібно варити в "мундирі" для збереження кольору. Крохмалистий картопля варитися на повільному вогні, щоб він всередині і зовні він зварився однаково.

Правила відварювання очищеної картоплі

Способи варіння молодого і старого картоплі відрізняються. Перед тим як варити картоплю молоду, потрібно пам'ятати, що очищені бульби лягають тільки в уже закіпевшую воду. Вариться він близько 15 хвилин. Стару картоплю кладуть у холодну воду і поступово доводять до кипіння. Якщо картопля дрібний і призначається для салату, то відварювати його потрібно, поклавши в киплячу воду, 10 хвилин і потім ще протягом 10 хвилин тримати його в гарячій воді.

Якщо картопля опускається відразу в киплячу воду, то з нього вимивається менше крохмалю, зберігаються поживні речовини і вітамін С. Але навіть, якщо ви почнете процес варіння картоплі в холодній воді - все одно в ній залишиться достатня кількість корисних компонентів.

Важливим чинником є і час додавання солі в відварюємо картоплю. Якщо сіль додається у воду відразу, то це дозволяє зберегти живильні речовини продукту, а якщо наприкінці варіння - то картопля буде більш м'яким.

Варити картоплю треба в щільно закритою кришкою каструлі. У жерстяної або мідному посуді картопля варити не рекомендується, оскільки при цьому відбувається втрата вітаміну С. До руйнування вітамінів призводить і довгий тримання приготованого картоплі у воді, і повторний розігрів страви.

Картоплю можна готувати в мікрохвильовій печі.


Вода в такому випадку не потрібно, шкірка картоплі проколюється в декількох місцях. Якщо порція невелика, то час приготування такої страви набагато менше, ніж при використанні звичайних способів варіння.

Як варити картоплю в "мундирі"

Як варити картоплю в шкірці? Відварювання картоплі в шкірці не тільки дозволяє зберегти його корисні речовини, але і заощадити трудовитрати. Щоб полегшити процес очищення готового картоплі після закінчення варіння його відразу потрібно залити холодною водою. Якщо ж ви варите молодий ретельно вимитий картоплю, то в готовому вигляді його можна не чистити взагалі. А щоб легше було відмивати картопляну шкірку перед приготуванням бульби можна на півгодини опустити в холодну воду.

Варка картоплі в шкірці - прекрасний спосіб підготувати його як інгредієнт многокомпонентного салату. Картопля в "мундирі" виходить більш щільною, легко нарізається кубиками, має більш насичений смак. Якщо картопля має зіпсовані позеленіли ділянки, то готувати його краще очищеним, щоб мати можливість відразу видалити зіпсовані місця.

Картопля в "мундирі" можна запекти в духовці, додавши різні інгредієнти. Наприклад, ретельно промитий бульба в шкірці надрізається, всередину надрізу вкладається посоленний скибочку грудинки, все це загортається в фольгу і запікається.

Картопля - не тільки смачна страва, яку можна доповнити багатьма продуктами, а й чудове натуральний засіб, яке допомагає при багатьох хворобах: серцево-судинних, ниркових, різних запаленнях і ураженнях шкіри.