Що Вам може розповісти гінеколог на первинному прийомі?
Перше побачення з гінекологом є дуже продуктивним. Саме в цей період робиться ряд аналізів, проводиться анамнез для виявлення можливих ускладнень і визначаються Ваші подальші дії. Найчастіше, лікарські практики стандартні і разняться лише в незначних дрібницях. Головне, що повинен зробити лікар, так це підтвердити або спростувати Вашу вагітність. Для її діагностики, лікар довідується про симптоми, які Ви можете відчувати, з'ясує дату останніх менструальних виділень. Це потрібно для визначення орієнтовної дати пологів. Також гінеколог при огляді оцінить стан шийки матки і самої матки, що також допоможе встановити приблизні терміни народження малюка. При будь-яких сумнівах, лікар може порекомендувати Вам виконати тест на вагітність, який можна придбати в будь-якій аптеці, якщо Ви його ще не робили.
Далі Ви можете дізнатися докладніше про первинному прийомі гінеколога, а також про те, як правильно вибрати лікаря і лікарське установу.

Відео про 1 місяць вагітності

Як Ви можете виглядати
Звичайно, зараз за зовнішнім виглядом неможливо визначити Вашу вагітність. У Вас не відбулося жодних змін з фігурою, та й вага не збільшився.
Незважаючи на це, основний механізм вже запущений і працює щосили. Збільшується приплив крові, завдяки чому серце, нирки і легені працюють інтенсивніше, ніж раніше. У багатьох мам є і свої симптоми, за якими вони запідозрили вагітність, ще до затримки місячних. Десь третина жінок вказують на підвищення чутливості в районі грудей, або на набухання молочних залоз, на зміну їх у розмірах, навіть на деякі хворобливі відчуття. У деяких дам це супроводжується незвичайними відчуттями внизу живота. Це теж певним чином може передвіщати вагітність. Часто при імплантації матки можуть з'являтися незначні кров'янисті виділення. Відчуття нудоти поки немає, воно зазвичай наздоганяє жінку пізніше. Але переваги в їжі вже можуть відрізнятися від звичайних. Не дарма ж тяга до солоненького в народі є визначальною ознакою вагітності. Також у роті може з'явитися металевий присмак і гіперчутливість до оточуючих ароматам. Може відвернути від улюблених багато років духів, запаху певної їжі або обожненої чашечки кави.
Також вагітність може супроводжуватися сонливістю і підвищеною стомлюваністю.
А зараз трохи про ознаки переношеної вагітності:

 1. Стрімко зменшується кількість амніотичної рідини. Це може вплинути на активність розвитку пологової діяльності.
 2. Припиняє пологи і загальмовує розкриття шийки матки таке явище, як "плоский міхур", який щільно облягає голівку плода. Це буває при нестачі "передніх вод".
 3. Переносити вагітність можна також у тому випадку, якщо шийка матки до сорокових тижня недостатньо дозріла.
 4. Ускладнити життя породіллі під час потуг можуть також такі особливості , як плотноватие кістки черепа немовляти, вузькі шви і джерельця.
 5. Якщо за даними ультразвукового дослідження видно, що шкіра у малюка суха, а в навколоплідної рідини немає частинок творожистой мастила, то це також говорить про переношеності.
 6. Якщо плацента початку старіти, вона не зможе задовольнити всі потреби зростаючого організму малюка.


  Ознаки старіння плаценти можна відстежити на УЗД.

 7. Про кисневому голодуванні плода можуть свідчити каламутні навколоплідні води, забруднені меконієм. Це також відстежується на УЗД.

Як виглядає дитина на першому місяці вагітності

Зародок немовляти схожий чимось на ембріон пуголовка до кінця першого місяця. Він дуже маленьких розмірів, навіть менше рисового зернятка. Протягом наступних двох тижнів у нього відбувається формування спинного мозку і хребта, серця і стравоходу, а також судин, що ведуть до органам почуттів, плечових і ножних зв'язок. Генетична інформація, яку батьки закладають у свого малюка, як відомо, поміщається в яйцеклітині і сперматозоїді. Саме в них розташовуються хромосоми. Це такі частинки дуже маленьких розмірів, але, тим не менш, містять близько 2000 генів. Від ген залежать дуже багато параметрів і риси майбутнього малюка. Якраз хромосоми визначають колір очей і волосся, групу крові, вагу і зріст плоду. Пол ж немовляти залежить виключно від хромосоми, яку несе в собі сперматозоїд. Якщо вона жіноча - народитися дівчинка, якщо ж чоловіча - то хлопчик.
За перший тиждень яйцеклітина починає просуватися до порожнини матки, не припиняючи при цьому поділу. Приходить до мети вона вже до початку другого тижня і приєднується до її стінки. Вже до третього тижня закладається база під майбутні органи плоду і можна розрізнити різні тканини зародка. Також починається процес формування серця. На початку будови, цей орган має лише одну камеру. Схожим на серце дорослої людини воно ставати ближче до закінчення другого місяця.
Нервова система, що зародилася в середині другого тижня, переформовувалися в спинний і головний мозок. Вже до четвертому тижні позначаються очні западини. Також стартує розвиток кінцівок, і формуються зачатки внутрішніх органів малюка. При цьому довжина плода до кінця першого місяця складає всього 4 мм і порівнянна хіба що з зернятком рису.
Обстеження на першому місяці вагітності
Коли Ви станете на облік в жіночій консультації, то Вам належить пройти кілька стандартних процедур, а саме:

 • здати на аналізи кров і сечу;
 • зробити ультразвукове обстеження спеціальним вагінальним датчиком. Такі скрининги призначають, щоб виявити вроджену патологію плода. Зовнішнім датчиком плід досліджують на 10 - 14, 20 - 22 і 32 -34 тижнях. Інші рази - в терміни, призначені Вашим гінекологом, якщо буде така потреба.

А як Ви себе почуваєте на 1 місяці вагітності?