Кожному відоме прислів'я про необхідність тримати ноги в теплі, а голову в холоді. І дійсно, завжди в першу чергу мерзнути починають саме нижні кінцівки. Але якщо ноги мерзнуть постійно, то це може послужити сигналом про проблеми зі здоров'ям. Крім того необхідно брати на озброєння інформацію про те, як зігріти часто мерзнуть ноги.

Причини, з яких мерзнуть ноги

Те, що ноги починають замерзати першими, пояснюється, насамперед, об'єктивними причинами, що полягають у специфіці будови тіла. Збереженню тепла нам допомагають м'язи і жирова тканина. Жиру в зоні стоп немає взагалі, а м'язів вкрай мало. Але шкірна поверхню стоп, що бере участь в процесі віддачі тепла, досить велика. Саме з цих причин коливання температури, насамперед, позначаються на стопах і хочеться зігріти ноги.

Часто винуватицею замерзання ніг є тісне взуття , яка обмежує пальці в рухах. Так що, при виборі взуття потрібно звернути увагу не тільки на теплоту матеріалу, з якого вона виготовлена, а й на розмір. Черевики або чоботи не повинні бути ні занадто вузькими, ні надто тісними.

Але якщо з взуттям все в порядку, то при постійно мерзнуть ногах варто задуматися над своїм здоров'ям. Причиною цього неприємного явища можуть стати проблеми серцево-судинної системи, знижена функція щитовидної залози, варикоз, судинні аномалії. Якщо ноги мерзли через захворювання, то позбавлення від нього може привести до вирішення проблеми. Під час хвороби частіше займайтеся приготуванням вітамінних салатів, це допоможе організму швидше одужаю.

Як зігріти змерзлі ноги

Ви знаєте, як зігріти часто мерзнуть ноги? Замерзаючі ноги може ефективно зігріти спиртової компрес.


Для цього подошвенную частина бавовняних шкарпеток необхідно змочити в спирті. На розігріті в теплій воді і насухо витерті ноги потрібно надіти тонкі змочені в спирті шкарпетки, а поверх них - вовняні.

Необхідно відмовитися від цілорічного носіння занадто теплих шкарпеток. Зайве зігріваючи, ми піддаємо ноги їх замерзанню. Ноги необхідно загартовувати, а ось зігріти ноги потрібно в мороз.

Зігріти ноги допомагають ванни з додаванням ефірних масел і солі. Для цього в ванночку потрібно налити теплу воду з додаванням двох столових ложок морської солі і розбавлених в молоці 15 крапель розмаринового масла. Така ванночка служить прекрасним способом наситити підошви необхідними поживними речовинами. Можна для цих цілей використовувати суху гірчицю.

Для того щоб позбутися проблеми мерзнуть ніг, необхідно дотримуватися загальних правил та рекомендацій: відмовитися від шкідливих звичок, вести Зорова спосіб життя. Нікотин, алкоголь, стреси, міцний чай і каву негативно впливають на стан судин і, тим самим, викликають замерзання кінцівок людини. Ефективно допомагає зміцнення імунної системи, чому сприяє вживання імбирного чаю з додаванням меду і лимона. Пити настій потрібно перед сном і вранці перед їжею.

Вірним способом того, як зігріти часто мерзнуть ноги, є мистецтво управління власним тілом. Скорочення-розслаблення м'язів призводить до нормалізації роботи судин і запобігання замерзання кінцівок.