Що насамперед спадає вам на думку при слові "весілля"? Яку асоціацію викликає у вас це слово? Звичайно ж, це вінчальну сукню і фата. Фата є незамінною в проведенні весільного торжества. Всі маленькі дівчатка з раннього віку мріють бути нареченою і, напевно, все приміряли в дитинстві на голову, фату своєї мами, ну або хоча б її мереживо. І ось, ви виросли, і вам кохана людина зробив пропозицію, найщасливіший і довгоочікуваний день не за горами. Потрібно починати підготовку до весілля. Які б ви сукні не міряли, все одно вони будуть виглядати не так, якщо на вас немає фати. Вона завершує образ справжньої нареченої. Часто нареченої замість фати використовують інші прикраси. От сьогодні ми поговоримо про все це.
Практично кожна дівчина стикається з проблемою при виборі фати на весілля. Адже цей аксесуар важко підібрати з першого разу.
На весіллях в Стародавньому Римі використовували щось на зразок фати. Наречені надягали цей весільний атрибут ще близько 2000 років тому. В країни Європи дану традицію принесли хрестові походи. Це був шматок білої тканини, яким закривали наречену від злих духів і від всякого пристріту.
Перша в світі фата була виготовлена з непрозорою і дуже щільної матерії. Вона закривала обличчя винуватиці торжества і від поглядів чужих людей, і від погляду закоханого нареченого. Лише через деякий час почали для виготовлення фати використовувати мережива і прозорий шовк, щоб наречена виглядала більш витончено і змогла показати всю свою красу.
Раніше у фати була ще одна роль - вона свідчила про владу чоловіка над своєю дружиною, вона була знаком приналежності жінки до статусу вже заміжньої дами. Спочатку фата була довжиною до п'ят, що означало повну залежність, повне підпорядкування жінки своєму чоловікові. І лише через деякий час почали з'являтися різні варіанти - багатоярусні фати, короткі вуалі.
Народів усіх фата мала єдину функцію, але от її зовнішній вигляд був дуже різним у різних країнах. В Україні колись раніше взагалі не використанні фату, замінюючи її віночком на голову. У Греції фата мала жовтий колір, а в Стародавньому Римі наречені використовували фату червоного кольору.
Фата впродовж тривалого часу проходила еволюцію від щільної великий матерії до невеликого шматочка шовку і органзи.
На ринку весільних аксесуарів запропонований величезний вибір головних уборів, так що будь-яка наречена зможе підібрати те, що потрібно. Багато наречених замінюють класичну фату капелюшками і вуалетки. Але все ж фата є класичним атрибутом весілля.
Фату потрібно підбирати так, щоб вона підходила за своїм стилем до сукні. Різновидів фати дуже багато. Вони є різних форм, виготовлені з різних матеріалів, по-різному задекорована, різної цінової категорії. Фата є важливим елементом образу нареченої, вона є символом, без якого не вийде повний і завершений образ.
Є фати різної довжини. Наприклад, фата "іспанка" розкішно буде виглядати з сукнею в стилі ампір. Ця фата дуже довга, до самої підлоги. Її в основному вибирають нареченої для проведення церемонії вінчання. Фата "іспанка" найчастіше має плавний перехід в шлейф. В основному у всіх моделях такої фати по краях присутній вишивка.
Є фати середньої довжини. Вони підходять практично під всі моделі суконь. Обираючи таку фату, потрібно враховувати співвідношення корсета на сукню з довжиною фати. Це важливий момент. Можна вибирати довжину до кінчиків пальців, а можна - до ліктя.
Якщо сукня нареченої вкорочене, то під нього підійде коротка фата. Під довге плаття фата короткої довжини підходити не буде, образ не буде виглядати гармонійно.
Фати бувають різні за пишністю. Є одноярусні фати, які спадають на ніжні плечі нареченої. Якщо ви бажаєте, щоб фата була об'ємною, Іо є триярусні моделі. Але завжди потрібно дотримуватися почуття міри, якщо весільну сукню дуже пишне, то фату потрібно вибирати більш витончену.
Потрібно заздалегідь продумати, чи будете під час одруження перекидати верхній ярус фати. Якщо до, то важливо, щоб довжина цього ярусу була достатньою для прикриття декольте.
Для того, щоб виготовити фату, в основному використовують тюль або сітку-фатин. Матеріал може бути різної твердості, тому різновид фат дуже великий.Є моделі з гребінцем. Він буде потрібен в тому випадку, якщо фата буде прикріплена на високу зачіску або на гладке волосся. Перукар, прикріплюючи фату на ваше волосся, обов'язково повинен враховувати той факт, що по закінченню торжества буде проводитися традиція зняття фати.
Купуючи вінчальну сукню, обов'язково уточніть у продавця, чи немає головного убору, передбаченого спеціально під ваше плаття. Багато виробників роблять головні убори під кожну сукню. Якщо ваше плаття обшите бісером, то вам можуть запропонувати фату, на якій також присутній цей елемент. Якщо на сукні є мереживо, то воно також має бути і в фаті. Але знову ж, не потрібно перестаратися. Все має бути в міру.
Для декорування фати може бути використаний перли, вставки з шовку, машинна вишивка, ручна вишивка, стеклярус. Зовсім недавно дуже модним було прикрашати край фати косою Бейко з атласу. Але зараз ця тенденція трохи відійшла в сторону. Якщо наречена хоче фату з хвилястим краєм, то потрібно звертати увагу на моделі, в яких вшита волосінь. Обрізної край фати може підійти практично до будь-якого вбрання, хоча така фата є найпростішим варіантом.
На сьогоднішній день дуже багато молодят проводять своє весілля в якомусь певному стилі. У такому випадку потрібно підбирати незвичайне плаття, а до нього, відповідно, і наряди повинні бути незвичайними.
Як варіант в якості доповнення до сукні можна придбати вуаль або капелюшок. Ці атрибути в основному роблять вручну, тому за якістю вони дуже хороші.
Можна вибрати варіант на будь-який смак. Вони можуть бути прикрашені стразами, незвичайними пір'ям, перлами, тому увага від оточуючих вам буде забезпечено. Якщо ваша весілля заплановане проводитися в стилі ретро, то відмінним елементом стане капелюшок-таблетка з невеликою фатою. Можна придбати вуалетку у вигляді квіточки. Якщо ви дуже екстравагантна особистість, то можете придивитися до циліндрів і до капелюхів з широкими полями. Вони будуть бездоганно виглядати, але ваш образ при цьому повинен бути дуже добре продуманий.
Можна в якості прикраси використовувати діадему. Адже в цей день ви можете відчути себе справжньою королевою. Залежно від того, чи будете ви прикрашати весільну зачіску діадемою, залежить розташування фати. Якщо фату прикріпити дуже низько, то її не сильно буде видно на весільних фотографіях. Якщо ви бажаєте, щоб фату було видно добре, то її слід закріпити високо на голові. У такому випадку потрібно вибирати фату, виготовлену з жорсткого фатину.
Дуже модним останнім часом є проведення весіль в національному стилі. Наречені, які хочуть провести своє весілля в такому стилі, часто ставлять запитання про присутність вінка із стрічками. Так, це дійсно дуже хороший варіант. Можна звернути увагу на моделі вінків з штучних квіток. Можна створити вінок з живих квітів, він буде виглядати набагато оригінально і красиво. Вінок можна створити самостійно, а можна звернутися за допомогою до професійного флориста. Бажано використовувати польові квіти - маки, ромашки, волошки.
Дуже красиво і елегантно виглядає в волоссі жива квітка. Дуже часто дівчата живі квіти використовують замість будь-яких головних уборів.
Але ця традиція має свої корені ще з давніх часів. Багато століть тому назад у волоссі нареченої обов'язково повинен був бути присутнім білий квіточку, який називається флёрдоранж. Він своїм зовнішнім виглядом схожий на квітку апельсинового дерева.
Потрібно знати одну важливу річ - фату обов'язково потрібно купувати, її не в якому разі не можна брати в борг у подруги, брати напрокат. Цей весільний атрибут зберігають, а коли в родині з'являється немовля, то його накривають фатою, щоб захистити від впливу злих поглядів. Фата символізує невинність нареченої, щирість намірів до нареченого.
Кожна наречена сама повинна вирішити для себе, одягати їй фату на весілля або вона їй не потрібна. Але якщо проходить таїнство Вінчання, то цей головний убір повинен обов'язково бути присутнім у всіх наречених.
Бажаємо вам підібрати для себе відповідний головний убір, який чудово доповнить ваш весільний образ і подарує вам тільки гарний настрій.