Для багатьох батьків дитячий садок асоціюється лише з постійними хворобами дітей і вічними лікарняними на роботі. Але похід дитину в садок може стати і святом, як для малюка, так і для вас - головне правильно і серйозно підійти до цього хвилюючого всіх питання. Деякі діти, чиї батьки вчасно почали підготовку, хворіють всього кілька разів за рік, а діти, чиї мами і тата вважають, що достатньо просто мати міцний імунітет, хворіють постійно. І це не тільки ГРЗ. У список також можна включити алергії, запалення, інфекції. У кожному разі, готувати дітей до відвідування садка просто необхідно. Результат ви побачите самі, і будете їм приємно здивовані.

У чому полягає підготовка до дитячого саду

Для початку необхідно вибрати час для початку підготовки. Оптимальним вважається кінець літа - початок осені, тобто кінець серпня - початок вересня. Погода вже не така жарка, отже, поменше інфекційних захворювань. Та й осінні дощі ще не так близько, так що звикнути до дитячого саду часу цілком повинно вистачити. Але це ми говоримо вже про сам садок, а підготовка починається ще на початку літа. На початку червня, максимум в кінці місяця, якщо у когось не виходить взяти відпустку в цей час, вирушайте з дитиною відпочивати на море. Хоча б днів десять дитина повинна дихати солоним морським повітрям, який є цілющим. І зовсім не обов'язково, щоб місцем вашого відпочинку були модні курорти Єгипту або Туреччини.


Можна поїхати і до Криму. Там є безліч місць, де дитина може набратися сил. Кращими місцями прийнято вважати - Урзуф, Євпаторію, Бердянськ і Саки. Вибір залишається за вами.

Профілактика ОРЗ

Коли ви повернулися з відпочинку, пора приступати до профілактики вірусних захворювань, якими дуже часто хворіють діти у садках. Імуностимулюючих препаратів є багато, але лікарі-педіатри радять Бронхомунал. Оскільки він діє тільки в одному місці - в носоглотці, при цьому, не поширюючись по всьому організму. Деякі лікарі називають його навіть міні-щеплення.

Отже, засіб для профілактики обрали. Головне, не забудьте уважно прочитати інструкцію перед його використанням. Є й інші методи профілактики - всім відоме загартовування і курс вітамінів. Але, що стосується загартовування, то починати, проводити його потрібно було ще в грудному віці. Зараз на це піде дуже багато часу. Вітаміни хороші тим, що в одній таблетці міститься точна доза корисних речовин, які необхідні дитинці. Особливо актуально це для тих батьків, які проживають у регіонах, де фрукти (природні джерела вітамінів) малодоступні.

Окреме місце серед профілактики різних дитячих респіраторних захворювань займає йогурт і будь кисломолочна продукція. Враховуючи те, що фортеця імунітету безпосередньо залежить від роботи кишечника, продукти з високим вмістом корисних бактерій просто необхідні для дитини.