Вам страшно злітати на висоту, ви боїтеся, навіть якщо дивіться вниз з балкона третього поверху, намагаєтеся не літати на літаках, а пересуватися наземним транспортом? Що ж, не сильно засмучуйтеся, але у вас аерофобія. Що означає це страх? Це страх польоту, висоти, а страх - це проста психологія. Як виникає такий страх? Причиною може стати те, що ваша мама при вагітності пережила хвилювання в повітрі; побачила фільм або репортаж новин, який її торкнувся, про катастрофу в повітрі та ін. Фобія може виникнути і без участі колись у цьому ваших батьків, а просто тому, що ви самі емоційно на щось зреагували і тепер у вас з'явився страх . Для когось аерофобія - це тільки непряма хвороба. Наприклад, якщо у вас геморой, то перельоту ви боїтеся зважаючи на ризик загострення. Буде корисним прочитати статтю "Як позбутися від геморою" перед польотом за кілька днів або тижнів.

Як позбутися аерофобії.

Отже, враховуючи, що аерофобія - це психологічна проблема, то і боротися з нею необхідно за допомогою правильного напуття своєї психіки. Для початку вам важливо правильно налаштуватися на переліт, добре, якщо ви летите не в самоті, а в компанії друзів, тоді вам буде простіше розслабитися. Якщо летіти довго, то в літаку можна навіть подрімати.

У будь-якому випадку візьміть заспокійливу музику, навушники і пов'язку для сну, все це допоможе вам відволіктися і уявити, що ви просто лежите вдома на своєму дивані. Якщо налаштуватися на позитив та спілкування, то і політ можна зовсім не помітити, особливо якщо заздалегідь налаштувати себе на те, що сьогодні буде самі спокійний, легкий і благополучний переліт за всю історію роботи всіх авіакомпаній.


Існує й медичне рішення позбавлення від аерофобії, навіть якщо у вас палаюча путівка в жарку країну, то ви відразу ж можете почати приймати приписане фахівцем заспокійливе, яке вам допоможе заспокоїтися перед майбутнім перельотом. Якщо ви займете себе під час польоту чимось цікавим, то вас це так само може врятувати від аерофобії, хоча б на час. Візьміть пару книг або цікавий журнал, сканворд, тетріс або щось в цьому роді, тоді захоплено займаючись улюбленою справою, ви не помітите, як пролетить кілька годин, і ви опинитеся в місці призначення. Можна налаштуватися на те, що вам вдасться зробити кілька відмінних фотографій, особливо, якщо ви - фотограф. Тоді вам буде просто необхідно злетіти вгору, адже це ваша професія, можна зробити багато копією тих людей з якими ви познайомитеся під час перельоту, це теж добре відверне вас.

Якщо заколисує при перельоті.

Багато до аерофобії відносять і заколисування в повітрі, проте, це зовсім не так, це інше захворювання, і вже не психологічне, а координаційне. Так от, якщо ви страждаєте морською хворобою, яка поширюється і на перельоти, то вам потрібно запастися пігулками від нудоти. Допомогти можуть прості льодяники з ментолом без цукру. Так само пам'ятайте, що менше відчувається турбулентність в середині салону, так що при покупці квитка на літак, попросіть місця де-небудь посередині.