Люди з силою волі більше задоволені власним життям, ніж менш дисципліновані. Такі результати нового дослідження, яке було опубліковано в Journal of Personality and Social Psychology.

Під час експерименту, проведеного групою американських і німецьких вчених Чиказького університету, було опитано більше 400 жінок і чоловіків.

Учених цікавило, наскільки люди можуть стримувати себе в повсякденному житті, і наскільки вони задоволені нею в цілому.

У всіх опитаних осіб результати дуже індивідуальні, проте в середньому з'ясувалося, що людина піддається тільки двом бажанням з п'яти.

Люди, які піддаються частіше подібним імпульсам, більше мали негативних почуттів, ніж ті, хто мав якусь ступінь самоконтролю.

Таким чином, виходить, що людина, яка відчуває в повсякденному житті більше радості, більше задоволений нею в цілому.

Припущення дослідників підтвердилися в ході подальшого експерименту.

Ще одній групі людей запропонували відзначати в своєму смартфоні бажання, які у них виникають.


На додаток до цього вони повинні були вказувати, наскільки часто вони пробували протистояти "спокусам" наприклад, похід в бар, покупка калорійної піци, незважаючи на рекомендації і заборони лікарів.

І в цьому випадку що люди, які відмовляли собі в задоволенні спонтанних бажань, відчувають себе набагато краще і набагато більш задоволені власним життям.

Такі люди тверді як камінь і подібно тягачам направляються до своєї мети. До речі про тягачах. Компанія www.agt-trading реалізовує напівпричепи, тягачі, вантажівки, вантажні автомобілі. Звичайно, для жінок це малоинтересно, але ми ж повинні знати все, а раптом знадобиться дати пораду чоловікові?!

Тим часом силу волі можна тренувати. Для цього потрібно виконувати певні вправи. Сила волі як м'язи, які стають сильнішими за рахунок тренувань.