Ця гра з'явилася в Японії після Другої світової війни. Країні висхідного сонця заборонили мати свої збройні сили і використовувати бойову зброю. Щоб остаточно не розтратити свій бойовий потенціал, уряд країни розробило гру, в якій солдати використовували точні копії реальної зброї. Стріляли при цьому пластиковими кульками калібру 6 міліметрів.

Згодом ця гра набула поширення як розвага по всьому світу.

Зброя в страйкболі - це Електропневматична копія реальної зброї . Небезпечна вона тільки для очей, тому гравці обов'язково одягають захисні окуляри. Іншим частинам тіла патрони нічого не заподіють, тому нерідко на поле для гри можна побачити дівчат.

Хоча страйкбол - це гра джентльменів. Тому якщо ви ставите питанням, як знайти чоловіка, то тут у вас подвояться шанси.

У грі все побудовано на чесності.


Про те, що у гравця потрапили, може повідомити чи характерний звук удару кульки об амуніцію, або якщо хтось інший побачив це. Тому людина сама повинна зізнатися в тому, що її вразили.

Як зазвичай, гравці не просто бігають на "полі бою" і стріляють один в одного, а виконують певні "місії".

Засісти в сусідніх будинках і обмінюватися пострілами - не цікаво і безглуздо. Набагато цікавіше виконувати різні завдання: захопити об'єкт або доставити вантаж, захищаючи його від зазіхань суперників. Це змушує людей рухатися, додає інтриги і динаміки в процес.

Для цього організатори спеціально становлять сценарії. При цьому реконструюють не тільки історичні події, а й художні твори, фільми і навіть комп'ютерні ігри.