Булімія відноситься до психологічних розладів, це залежність від вживання їжі та її наслідків. Увага хворих булімією постійно зайнято проблемами зайвої ваги, недоліків фігури, калорійності харчування. Способи того, як позбавитися від булімії, засновані на психотерапії, як на усуненні причин надмірного переїдання або голодування.

До чого призводить булімія.

Розвиток булімії призводить до розладу травної системи і важких ускладнень, які доведеться довго лікувати в стаціонарних умовах. Щоб не запускати розвиток булімії і впоратися з нею на ранній стадії, необхідно зайнятися психотерапевтичними вправами, виробити правильне ставлення до власного вигляду і здоров'ю та раціональне підхід до харчування і фізичних навантажень.

Як домогтися успіху в боротьбі з булімією.

Іноді прийнято думати, що подолати хворобу, пов'язану з психічними проблемами, легко самостійно, і люди, які страждають від булімії, не звертаються за допомогою. Але подолання психологічної залежності - довгий і важка справа, і починати його краще під керівництвом лікаря і в компанії "побратимів по нещастю". Успіху можна домогтися, тільки якщо усвідомити булімію як хвороба і усвідомлено захотіти одужати.

Потрібно боротися з хворобою в собі, встановити цілі і прагнути до їх досягнення:

  1. Позитивний емоційний настрій. Любити себе треба в будь-якому вигляді, не випробовуйте комплексу провини за те, скільки ви їсте і як себе почуваєте. Знайдіть цікаве заняття, розвивайте таланти і здібності, зрозумійте, що не байдужі іншим людям.
  2. Не прагніть до швидкого результату, намагайтеся відчувати себе краще кожен день і радіти цьому.
  3. Діліться радістю від досягнень з друзями і близькими, відчуєте їх підтримку.
  4. Не шукайте причин і винних у тому, що страждаєте від булімії.


    Думайте про те, що долаєте хвороба і змінюєтеся на краще.


Лікування булімії.

Тривалість лікування від булімії залежить від того, як давно розвивалася хвороба і може зайняти тижні і місяці, поки не настане помітне поліпшення. Щоб позбутися від булімії, крім психологічного консультування можуть знадобитися лікарські засоби - антидепресанти. Поведінкова терапія покликана виробити здорове відношення до харчування:

- дотримуватися режиму, що не перекушувати між основними прийомами їжі, не захоплюватися екстремальними дієтами;

- не переживати надмірно з приводу своєї ваги і фігури;

- зрозуміти і усвідомити зв'язок між емоційними переживаннями і переїданням;

- створити психологічний настрій для запобігання рецидивам.

Для зняття стресів і депресій, пов'язаних з булімією, лікар може рекомендувати антидепресанти, наприклад fluoxetine (Prozac). Якщо через булімії розвинулося зловживання алкоголем або наркотиками, попутно доводиться лікувати ці стани. При самостійному вживанні блювотних і проносних засобів через спроби скинути вагу, можуть з'явитися такі проблеми, як зневоднення, і навіть розрив стравоходу. Тоді для лікування булімії, її наслідків потрібно госпіталізація і тривале лікування.