Вчені не перестають дивувати, а часом - і відверто шокувати, світ своїми новими відкриттями! При цьому головний парадокс полягає в тому, чим абсурдніше здається та чи інша "істина", озвучувана дослідниками від науки, тим правдоподібніше представляється вона в очах простих обивателів. До речі, про очі ...

Недавні дослідження британських фахівців привели їх до наступного висновку: колір дзеркала душі людської, тобто очей, надає досить істотний вплив на стан шкіри. Зокрема, забарвлення даного органу зорової системи може спровокувати ті чи інші можливі проблеми з шкірним покривом в майбутньому.

На думку вчених, колір очей може робити деякий вплив на такий фактор ризику, як розвиток меланоми, яка, як відомо, є найнебезпечнішою з певних наукою формою раку шкіри. Так, результати досліджень виявили таку закономірність: володарі очей кольору неба, тобто блакитноокі, менш схильні до ризику розвитку вітіліго - захворювання, при якому порушується пігментація і пропадає меланін. Не варто особливо хвилюватися і тим, чия райдужка пофарбована в сірий колір.


А ось карооким і власникам чорних очей варто задуматися, оскільки ймовірність утворення і росту даного пороку занадто висока.

Що таке вітіліго і чим воно небезпечне? Це порушення відноситься до групи аутоімунних захворювань, схильність до якого до всього іншого може передаватися у спадок. Суть хвороби така: в результаті безлічі факторів, серед яких значаться стреси, інтоксикації організму, хронічні недуги, спадковість, шкідливі умови праці та інші "збудники", імунна система людини піддає атаці нормальні пігментні клітини, внаслідок чого на шкірі утворюються білі плями, а точніше - відбувається знебарвлення шкірного покриву. З одного боку, вітіліго характеризується як косметичний дефект, побороти який важкувато, але можливо і реально. Однак, не варто забувати про те, що даний збій у роботі організму може стати "сходинкою" до розвитку більш серйозних і небезпечних аутоімунних захворювань, таких як ревматоїдний артрит, цукровий діабет I типу, вовчак, хвороби щитовидної залози і інших ...