Грибок або мікоз нігтів - вкрай неприємне інфекційне захворювання. Від нього можна заразитися від інших людей, але найчастіше хвороба вражає сильну половину людства. Давайте поговоримо про те, як вилікувати мікоз нігтів за допомогою народних рецептів, які ще ніколи і нікого не підводили!

Як уникнути грибка і що робити, якщо є підозра на захворювання

Безумовно, краще профілактика, ніж захворювання. Для того щоб уникнути микоза нігтів, необхідно користуватися завжди тільки своїми речами і дотримуватися гігієни і чистоту свого тіла. Не слід носити тісне взуття з синтетичних матеріалів. У сауні або в басейні використовуйте спеціальне взуття, призначену саме для цього!

Слід знати, що мікоз нігтів - досить серйозне захворювання і не варто чекати, поки воно пройде само. Ну, по-перше, хвороба сама по собі не пройде, а по-друге, лікувати її потрібно дуже ретельно. Для правильного встановлення діагнозу, вам необхідно відвідати лікаря, який призначить найбільш ефективне лікування, але крім цього, можна додати і народні рецепти.

Лікування мікозу нігтів народними рецептами

У лікуванні грибка вам допоможе розчин з 2 ч.л. оцтової есенції, така ж кількість спирту і 1 ч.л. гліцерину. Змащуйте цим розчином нігті протягом одного місяця, після якого хворий ніготь відпаде, а на його місці Почни рости новий і здоровий.

Дуже добре допомагають примочки і ванночки з відвару чистотілу.


Розпарювати ноги у відварі цієї трави слід щодня по півгодини. Після цього можна на хворий ніготь робити примочки з відвару. Сода питна може підійти як замінник чистотілу. Содовий розчин необхідно робити з розрахунку на1 літрводи - 1 ст.л.

У лікуванні мікозу нігтів також можна використовувати і лопух. Протягом 1 місяця завертайте хворі нігті в лопух і надягайте зверху бавовняні шкарпетки. Якщо немає можливості обзавестися свіжим лопухом, тоді змащуйте хворі нігті спиртовою настоянкою прополісу по 2-3 рази на день. Придбати цю настойку ви можете в аптеці. Настоянка йоду є також ефективним засобом у боротьбі з грибком. Змащуйте щодня уражені нігті. Якщо почнеться через 5-ть днів легке печіння, то це сповіщає вас про те, що лікування просувається успішно.

Ще один хороший і ефективний спосіб позбутися від грибка полягає в наступному: розітріть листя горобини до утворення кашки і прикладайте до хворих нігтям. Після цього оберніть нігті марлею або бинтом. Замініть компрес після висихання. Робіть подібну процедуру хоча б раз на кілька днів до повного зникнення микоза нігтів.