Настають холоди, і ми переглядаємо свій гардероб, щоб визначити, які ж ще теплі речі нам необхідно придбати. Але багатьом не відомо про існування такого унікального виду одягу, як термобілизна. Його традиційно використовують спортсмени, високо цінуючи такі дві якості термобілизни, як здатність зберігати тепло і відводити від тіла вологу. Так що ж нам може завадити використовувати дивовижні властивості цього одягу в повсякденному носінні, давайте дізнаємося, як вибрати і використовувати термобілизну?

Що ж таке термобілизна?

З вигляду термобілизна нічим не відрізняється від звичайного. Для чоловіків виготовляють кальсони і футболки з довгими рукавами. Для жінок вибір ширший: крім асортименту, аналогічного чоловічому, прекрасним дамам пропонують додатково майки та шорти.

Термобілизна абсолютно непомітно під верхнім одягом, і його можна використовувати для повсякденного носіння. Якщо метою є лише збереження тепла, то матеріалом для такого одягу можуть бути чиста шерсть або бавовна. Для білизни, призначеної не лише для заощадження тепла, а й для відведення вологи від тіла, використовуються синтетичні матеріали. Це більш конструктивно "просунуте" і технологічно складне у виготовленні двошарове білизну. Найчастіше такий одяг використовується для занять зимовим спортом.

Спеціальної структурою володіє білизна, розроблене для людей, які страждають алергічними реакціями. Воно забезпечене третім шаром - внутрішнім, виконаним з неалергенного натурального матеріалу.

Як правильно вибрати термобілизну

Не знаєте, як вибрати і використовувати термобілизну, запам'ятовуйте .. При виборі термобілизни насамперед необхідно звернути увагу на склад тканини, який вибирається залежно від функціонального призначення вашого одягу.

Якщо ви працюєте фізично на відкритому повітрі , то вам доцільно вибирати білизну, виготовлене з поліпропілену.


Воно чудово відводить вологу. Така білизна прекрасно підходить альпіністам, які зайняті напруженою фізичною роботою і при цьому не мають можливості часто міняти одяг. А така білизна залишається сухим навіть у тому випадку, якщо використовується беззмінно протягом декількох днів. Незамінна такий одяг і для людей, що займаються водним спортом, наприклад, яхтсменів. Термобілизна, відводячи вологу від тіла, абсолютно не допускає потрапляння вологи зовні. Для літніх занять спортом використовується білизну без теплосберегающего шару.

У випадку, якщо інтенсивні навантаження чергуються з періодами відносного спокою, краще вибрати термобілизну, виготовлене з поліпропілену в поєднанні з бавовною або вовною. Однак такий одяг не пристосована для беззмінній шкарпетки протягом декількох днів. Але для тіла вона приємна і комфортна завдяки натуральному внутрішньому шару.

Якщо ви хочете придбати білизну для повсякденного носіння, то вибирати його можна не настільки прискіпливо, віддаючи, проте, перевагу натуральним тканинам. Чим у більш холодному кліматі ви проживаєте, тим щільніше повинно бути плетіння тканини.

Якість білизни в чому визначається сировиною, з якого воно виготовлене. Наприклад, шерсть овець-мериносів не тільки м'яка на дотик і добре тримає тепло, але і не вбирає неприємний запах поту. Це означає, що білизна не вимагає щоденної прання.

При покупці білизну необхідно приміряти, не довіряючи етикеток з нанесеними на них розмірами. В ідеалі ви не повинні відчувати ніякого тиску з боку білизни, не відчувати його швів. У якісному білизна шви закладені назовні.

Якщо ви ще не ознайомилися з унікальними зігріваючими властивостями термобілизни, не відкладайте надовго його покупку, дізнавайтеся, як вибрати і використовувати термобілизну, придбайте його і носите. З його допомогою ви ніколи не замерзнете навіть у саму люту зиму.