Багато людей вважають, що лупа є всього лише косметичним недоліком, який легко подається усунення за допомогою простих шампунів або інших косметичних засобів. Однак важливо враховувати, що лупа не так нешкідлива і є сигналом про наявність проблем зі здоров'ям.

Що собою являє лупа?

Лупа вважається відмерлої тканиною верхнього шару шкіри голови. Нормальний цикл характеризується зміною клітин, яка відбувається один раз на місяць. Якщо появу лупи спостерігається частіше першого разу на місяць, і вона має багатий характер, це може сигналізувати про різні хвороби (наприклад, про псоріазі).

У багатьох випадках виникнення лупи вказує на наявність себореї. Для цієї хвороби характерне порушення освіти шкірного сала. Уражена захворюванням шкіра набуває пористість і характерний жирний блиск. Гирла сальних залоз закупорюються частинками шкіри. Це є причиною появи вугрів і лупи.

Як побороти лупа?

Лікування лупи передбачає використання спеціальних медичних шампунів, склад яких характеризується наявністю речовин з певними лікувальними властивостями. У більшості випадків мова йде про спеціальні антигрибкових компонентах, які сприяють нейтралізації позитивною для розмноження грибка середовища, що утворюється в результаті підвищеного виробництва шкірного сала.

Крім цього, для лікування лупи характерне застосування шампунів, які містять цинк і сірку.


Ці мікроелементи сприяють гальмуванню росту клітин.

При псоріазі та себореї досить ефективним рішенням є застосування шампунів, добре змиваючих надмірна кількість шкірного сала, а також істотно гальмують його продукцію. Основними компонентами даних шампунів є дьоготь або смола, отримані в процесі переробки вугілля.

Крім усього іншого, боротьба з лупою може здійснюватися за допомогою спеціальних медичних шампунів на основі іхтіолу натрію та інших мінералопротеінових комплексів. Використання таких шампунів не тільки призводить до поліпшення кровообіг, але і до оптимізації харчування цибулини волосся. Проте слід враховувати, що лікування лупи за допомогою цих шампунів вимагає обов'язкового спостереження у лікаря.

Перш ніж починати боротися з лупою, необхідно приділити увагу своєму харчуванню. Передбачається виключення зі свого раціону смаженою, сильно пряної, гострої і надмірно солодкої їжі. Це обумовлено тим, що дана їжа сприяє збільшенню вироблення підшкірного сала. Рекомендується включення в свій раціон вітамінізованої їжі і вживання великої кількості грубої клітковини. Це пояснюється її позитивним впливом на процеси травлення.

Не варто забувати, що при лікуванні лупи можна користуватися народними методами. В якості народних засобів боротьби з лупою застосовується настій календули, кисломолочні продукти, реп'яхову олію, кропива.