Скарги на те, що дитина не хоче вчитися і його просто неможливо змусити зробити уроки - явище дуже часте. Також часто можна почути дитячі скарги на те, що в школі вчитися нецікаво, що незрозуміло - для чого це потрібно і навіщо стільки уроків. На таке складне питання - як добре вчитися в школі - ми пропонуємо досить прості і перевірені відповіді.

Створіть мотивацію!

Якщо дитина не розуміє сенсу свого навчання, то йому нецікаво витрачати стільки сил для досягнення хороших результатів. У грі все зрозуміло - ти повинен стати переможцем, і, можливо, отримаєш приз.

Тому дитині потрібно дохідливо роз'яснити важливість знань, які дитина отримує в школі. Перш за все, потрібно розповісти першокласникові про відомих людей, яким вдалося домогтися успіху завдяки своїм знанням. Поясніть, що ви й самі не змогли б працювати, якби не вчилися.

Сходіть з дитиною в магазин, щоб він на наочному прикладі зрозумів, як важливо вміти підраховувати вартість товарів, визначати - скільки здачі вам повинні дати і взагалі, чи вистачить ваших коштів на конкретну покупку.

В якості практичного застосування вміння читати і писати можна показати можливість написати мамі записку, прочитати телепрограму, назва цікавого мультфільму.

Застосуйте трохи фантазії - і ви зможете захопити дитину необхідним і дуже корисним світом знань.

Основні правила хорошого навчання

Для того щоб ваша дитина добре вчився, необхідно ознайомитися з низкою правил, дотримуючись яких ви зможете допомогти дитині, як добре вчитися в школі:

  1. Слідкуйте за тим, щоб ваша дитина відвідував всі заняття . Крім того, що пропущені заняття дають пробіл у знаннях, вони формують негативне ставлення вчителів до вашої дитини, як до прогульникові. Якщо малюк все-таки пропустив заняття, порадьте йому підійти до вчителя і поцікавитися, який матеріал потрібно вивчити, щоб наздогнати клас.
  2. Поясніть вашій дитині, що на уроці не можна відволікатися.


    Поговоріть з малюком і з'ясуйте, які саме речі відволікають його під час занять - комікси, телефон з іграми та чатом, приставку. Порадьте йому не брати їх з собою в школу і простежте, щоб він виконав вашу домовленість. Якщо у дитини не буде нічого, що буде його відволікати на уроці, то велика ймовірність, що він зацікавиться самим уроком.

  3. Учіть дитину уважно слухати вчителя, людини, яка добре розбирається в своєму предметі. Крім регламентованих програмою відомостей, вчитель повідомляє додаткову інформацію, яка в майбутньому зможе стати в нагоді.
  4. Спробуйте навчити дитину ставити питання, які повинні бути не тільки прямими, але й уточнюючими. Добре, якщо ваш малюк буде дружити з однокласниками, які добре вчаться. Іноді товариш може пояснити зрозумілим і зрозумілою мовою питання, яке у викладі вчителя викликав певні труднощі.
  5. Переконайте вашої дитини самостійно виконувати домашні завдання, а не списувати їх з решебник і у більш успішних товаришів. Найкраще, якби учень виконував завдання в день їх отримання. Таким чином, він зможе закріпити викладений матеріал, набити руку у вирішенні завдань такого типу, а не болісно згадувати потім, про що ж йшлося на уроці.
  6. Допоможіть малюкові розподілити правильно свій час. І чим більше у дитини занять - спортивна секція, гуртки, заняття музикою - тим більше він буде привчатися дисципліні і відвикати від ліні.
  7. Грайте з дитиною в розвиваючі ігри, що вимагають активізації розумового процесу і де позитивний результат не залежить від випадкового збігу обставин. Потрібно вчити маленького учня перемикатися з одного заняття на інше. Для цього потрібно попросити його перервати гру, прибрати всі за собою і йти до столу.

Якщо ви будете терпляче пояснювати дитині, що без навчання неможливо в цьому житті чогось добитися і стежити за тим , щоб він виконував ваші рекомендації, ви неодмінно досягнете гарних результатів.