Прекраснейшие квіти - орхідеї.

Якщо ви любите домашні рослини, вам варто обзавестися домашньої орхідеєю. Ви ні за що не пошкодуєте, що завели це прекрасна рослина. Воно неймовірно красиве! Взагалі, орхідеї або орхідні - це величезне сімейство рослин, сімейство однодольних. Крім того, ці рослини одні з найдавніших, які були відомі ще в пізньому періоді крейдяний епохи (близько 66 млн. Років тому). Популярність орхідеї придбали за свій зовнішній вигляд під час цвітіння, в цей час від них складно відірвати очей, так що вони завжди мають почесне місце в будь оранжереї, що відбивається на інтересі в тому, як доглядати за орхідеєю домашньою.

Цікава історія виникнення назви орхідеї. З давньогрецького орхідея має переклад "яєчко" (в плані яєчко будь-якого ссавця, у тому числі і людини). Причиною такої назви стала особлива форма кореневища рослини, яка дійсно нагадує яєчко.

На сьогоднішній день рослини орхідні "мешкають" скрізь, крім Антарктиди, це перевірена фахівцями інформація. Однак, так чи інакше, але більш зосередження орхідей можна знайти все ж у тропіках. Пояснюється це найбільш приємним для орхідних рослин кліматом, а це:

- короткий сухий сезон,

- підвищені опади.

Орхідеї у вас вдома.

Мати орхідеї в своїй оранжереї або в невеликому виділеному куточку у себе вдома мріє кожен, хто любить квіти і не має на них алергію. Однак не всі вміють надати орхідей достатній догляд і мікроклімат, щоб вони не загинули. Так у мами подруги на день народження подарували шикарний вирощений квітка - орхідею. Сильно засмутило іменинницю те, що рослина дуже швидко загинуло в нових умовах, буквально за кілька днів. Це говорить про те, що оздоблення вашого будинку або квартири ще не говорить про відповідний кліматі для орхідних рослин, необхідно постаратися, облаштувати кімнату для квітки.

Ви знаєте, як доглядати за домашніми орхідеями? У Росії ходить міф про те, що на орхідеї краще дивитися в магазині, ніж вирощувати самому, але це помилково та лише тому, що через незнання про те, як доглядати за орхідних, ми губимо їх, доглядаючи, як і за простими квітами. Пам'ятати і знати варто про такі нюанси, як:

- коли і як можна і потрібно поливати орхідеї,

- особливості горщика для орхідеї,

- якою водою поливати орхідеї,

- як часто потрібно поливати орхідеї,

- яка вологість ідеальна для орхідей.

Знаючи всі ці тонкощі, ви зможете зберегти красу і здоров'я своєї орхідеї на заздрість усім навколо.

Догляд за орхідеєю будинку.

Отже, що необхідно знати, ви запам'ятали, давайте розберемося в кожному нюансі того як доглядати за кімнатної орхідеєю окремо.


Але ось, що хочеться відзначити спочатку, щоб ви не забули цього: через годину після того, як ви поллєте орхідею, акуратно витріть листочки, пазухи між ними і паростки від крапель води. А якщо на листя орхідеї вкрилися білими розводами, позбутися від них вам допоможе суміш ложки лимонного соку і ложком води, ніж необхідно протерти пелюстки рослини.

1. Важливо знати, коли необхідно поливати орхідеї. Робити це коштує до 12 години дня. Необхідно поливати орхідею рівномірно, а не вливаючи воду в один кут горщика. Тому поливати зручніше у ванні з допомогою слабкого напору води з насадкою душа. Після цього за допомогою пульверизатора обприскати листя орхідеї.

2. Пам'ятайте, що орхідея - особливе рослина. З цієї причини необхідно стежити за тим, щоб після поливу рослини, вода в горщику не застоювалася, щоб не погубити орхідею. Важливо, щоб у горщику був дренаж. Так само врахуйте, що пересаджувати орхідею в новий горщик можна, але дуже акуратно, щоб не пошкодити коріння рослини, тому старий горщик розколюється - так коренева система орхідних рослин зберігає цілісність.

3. Вода для поливу орхідеї повинна бути нормальною температури в межах 30-45 градусів (Цельсія). Крім того, фахівці рекомендують пом'якшувати воду. Для цього варто очищати воду для поливу квітів фільтром для води (такі є практично в кожного, так що якщо самі п'єте м'яку очищену воду, поділіться і з орхідеєю). Але не поспішайте використовувати дистильовану воду для поливу орхідей - це їм зашкодить. Якщо все ж хочете використовувати цю надмірно м'яку воду, то розбавте її тією ж кількістю жорсткої води з крана.

4. Зверніть увагу на частоту поливу орхідеї. У кожної рослини свій термін поливу, навіть якщо вони стоять у вас в одній кімнаті. Перевірте субстрат конкретного рослини на сухість. Поливати орхідею можна лише після того, як субстрат стане абсолютно сухим. Проблема в тому, що це може проявитися як через пару днів, так і через 2-3 тижні (до речі, в цьому немає нічого страшного, і залежить від конкретного виду орхідних, від вологості, дренажу та ін.).

5. Велику увагу необхідно звернути на вологість для орхідей, в чому не можна, як не переборщити, так і ні скупитися. Орхідеї люблять вологість, але якщо її буде занадто багато, коренева система рослини почне прогнивати. Так само стежте, що в кімнаті не було занадто сухо і пильно. Ідеальне рішення - створити в кімнаті міні-теплицю з доступом розсіяного світла не менше 10 годин на день, з температурою 20-25 градусів (Цельсія) і регулярним провітрюванням.