Інформація про ліквідацію старих шпалер.

Якщо ви задумали зробити ремонт в квартирі, то вам необхідно в першу чергу зняти старі шпалери, так як клеїти нові шпалери на старі шпалери не можна. Пояснення цьому досить просте: при поклейке нових шпалер на старий матеріал, будуть утворюватися повітряні "бульбашки", що призведе до того, що з часом шпалери попросту відваляться від стін. Справа в тому, що у клею є свій термін придатності, так що коли він закінчиться, старі шпалери почнуть отлипать самі по собі разом з новими шпалерами. Так що варто знати заздалегідь, як зняти старі шпалери перед поклейка нових. Крім того варто розуміти, що шпалери надають стіні певну нерівність і якщо ви будете клеїти на і без того не ідеальну стіну шпалери, новий матеріал зробить стіни в приміщенні зорово ще більш нерівними. І не варто забувати про старіння шпалер, що тягне за собою утворення бактерій, які поглинуть як старі шпалери, так і нові, не кажучи вже про цвілі.

Ось що вам потрібно, щоб зняти старі шпалери:

  1. Тепла вода,
  2. Гострі шпателі.

В принципі, більше нічого не потрібно. Хоча замість води можна використовувати спеціальну рідину для зняття шпалер, можна використовувати в своєму ремонті парову швабру, ніж по гіпсокартону і т.д. Необхідно підготувати ще:

  • Малярський скотч,
  • Поліетиленова плівка.

Постеліть поліетиленовий скотч на підлогу, закріпіть його за плінтуса за допомогою скотча, їм же заклейте вимикачі та розетки і після цього приступайте до зняття старих шпалер.

Як знімаються шпалери?

Так як зняти шпалери зі стін буває складно, варто передбачити всі нюанси. Безумовно, залежить це від того, який тип шпалер вам необхідно буде знімати: паперові, вінілові, миються, флізелінові, склошпалери або рідкі шпалери.

  1. Паперові шпалери зняти досить складно і це може зайняти багато часу. Знімаються такі шпалери маленькими шматочками, а не цілими рулонами. Як варіант - зробіть надрізи на шпалерах, щоб знімати їх було простіше. Далі змочіть шпалери теплою водою і залиште на 15 хвилин, після чого шпателем можна буде зняти такі шпалери в рази легше.


    Якщо у вас є спеціальна рідина для зняття шпалер, просто розведіть її, нанесіть на шпалери і побачите, як швидко і легко вони відійдуть від стін.

  2. Вінілові шпалери знімати буде дуже легко. Достатньо лише заздалегідь змочити водою шпалери і залишити на 15 хвилин. Вода зможе розчинити клей, а ви зможете зняти шпалери цілим рулоном. Тільки для цього не забудьте зробити горизонтальний надріз на шпалерах, за нього ви вхопитеся і потягнете шпалери на себе.
  3. Миються, а так само бамбукові шпалери мають спільну характеристику - водонепроникне покриття, тому перед тим, як намочити шпалери, їх потрібно трохи порізати або зробити маленькі отвори. Але в принципі, технологія та ж - шпалери легко відходять від стін.
  4. Склошпалери, а так само рідкі шпалери знімають так само легко, як і миються шпалери.

Корисне про шпалери.

Про те, що шпалери варто видаляти перед наклеюванням нових, ви вже знаєте, як і причини цієї необхідності. Варто відзначити, що існує ще один вид боїв, що став останнім часом популярним - це бамбукові шпалери. Поки не виникає питання про те, як їх зняти, але є інтерес до питання, як клеїти бамбукові шпалери. Взагалі, такі шпалери - це приклеєні або просто закріплені на тканинну основу бамбукові сухі планки. Клеяться вони стик в стик на очищену поверхню. Цікаві процес обклеювання такого полотна: ви промазуєте "виворіт" шпалер клеєм, як це наказано інструкцією, притискуєте шпалери до стіни, злегка притискуєте і знімаєте шпалери зі стіни, даєте їм полежати 2-5 хвилин і гарненько приклеюєте до стіни, притискаючи шпалери. Бамбукові шпалери добре клеяться і на рідкі цвяхи, проте якщо їх клеїти на гіпсокартон, то варто скористатися клеєм ПВА.

До речі, про гіпсокартоні. Якщо вам потрібно зняти прості шпалери з гіпсокартонної стіни, вам не можна використовувати теплу воду - тільки спеціальну рідину для зняття шпалер, інакше верхній паперовий шар гіпсокартону буде пошкоджений разом з шпалерами. Якщо шпалери були приклеєні на ПВА, не пошкодити гіпсокартон не вийде, так що або постарайтеся видалити шпалери і клеї акуратно, або змініть гіпсокартон.