Всі ми літаємо на відпочинок літаками, і хочемо отримувати якісний сервіс за сплачені гроші. Проте бувають ситуації, коли ви стоїте і чекаєте свій багаж, а його все немає.

Виявляється, він десь загубився. Трапляється це, звичайно, досить рідко, однак ви повинні знати, як діяти в цій ситуації. Пам'ятайте, що можна знайти свій багаж, не витрачаючи при цьому масу нервів і часу.

Чому відбувається втрата багажу?

Як говорилося, трапляється це досить рідко, але все ж трапляється. Як говориться: "І палиця раз на рік стріляє". Тому, давайте розберемося, чому втрачається багаж, і хто його втрачає.

Якщо не брати в розрахунок випадки, коли пасажир сам залишив десь свій чемодан і відійшов на кілька хвилин, то найчастіше багаж втрачається внаслідок помилок при сортуванню, в силу того, що деякі дрібні аеропорти досі сортують багаж вручну. Також загубитися багаж може і у випадку, якщо при реєстрації на нього погано приклеєна бирка. Також втраті багажу може сприятиме не зірвані бирки з минулої поїздки. Ну і самої рідкісної причиною втрати багажу може бути збій в комп'ютерній мережі аеропорту.

Що робити при втраті багажу?

Звичайно, не панікувати. Якщо ви бачите, що все що летіли з вами пасажири вже отримали свій багаж, а ваш так і не з'явився, то не потрібно голосно кричати і смикати всіх підряд. Зверніться в спеціальну службу, яка називається Lost & Found. Такі служби існують при кожному аеропорту. Персонал зможе отримати доступ в ті місця, куди вам шлях закритий. Вони пошукають ваш багаж в зоні видачі багажу, оглянуть повітряне судно і зону навантаження і вивантаження.

У разі якщо ці дії не принесуть бажаного результату, то потрібно буде скласти акт у двох примірниках, в якому чітко описати колір, габарити і форму вашого багажу. Також в акті ви повинні будете вказати те місце, куди потрібно буде доставити багаж після виявлення. Після заповнення такого акта вам присвоять певний номер, по якому ви можете контролювати процес пошуку. Після того, як ваш багаж виявлять, його відправлять першим же рейсом в місце призначення. У рідкісних випадках пошук багажу може затягнутися на двадцять один день, але часто його знаходять протягом декількох днів і направляють в готель, де ви проживаєте.

Що робити, якщо багаж не знайдено?

Якщо після всіх проведених заходів ваш багаж так і не знайдений, то йому присвоять статус втраченого або вкраденого.


В цьому випадку вартість вашого багажу компенсує компанія-перевізник, яка керується правилами і тарифами авіакомпанії на цей рахунок. У випадку якщо ви будете не згодні з сумою, запропонованої вам як компенсацію, то потрібно буде скласти заяву, в якій вказати суму, на яку ви розраховуєте. Складена заява необхідно відправити авіаперевізнику. Він, у свою чергу, або виплатить добровільно вказану вами суму, або вам доведеться добиватися виплати через суд.

Як мінімізувати ризики по втраті багажу?

Для того щоб звести до мінімуму ризик втрати вашого багажу, необхідно виконувати ряд простих правил.

  • По-перше, видаляйте з чемодана старі бирки та етикетки, наклеєні при реєстрації при попередньому польоті.
  • По-друге, при реєстрації перевіряйте, наскільки міцно прикріплена бирка до вашого багажу. Намагайтеся найцінніші речі брати в якості ручної поклажі, а в багаж здавайте такий одяг, яку ви зможете швидко замінити в разі необхідності, щоб не зіпсувати собі відпустку.
  • По-третє, тверезо оцінюйте свої сили. Не беріть занадто багато речей в поїздку, а зберіть тільки найнеобхідніші речі в одну валізу з надійним замком. Якщо ваш багаж перевищить допустимий вага багажу на одну особу, то доведеться доплачувати за зайві кілограми. Тому навчитеся визначати весь багажу заздалегідь.

Як визначити вагу багажу?

У різних авіакомпаній встановлені свої ліміти на максимально допустима вага багажу, однак найчастіше для економ-класу максимум становить 20 кг, для бізнес-класу - 30 кг, а для першого класу - 40 кг. Тому залежно від того класу, яким ви летите, потрібно підготувати багаж, щоб не переплачувати за додаткову вагу. Враховуйте, що до ваги ваших речей додається ще й вага самого валізи або сумки, тому при упаковці валіз залиште невеликий запас. Після того, як ви зібрали сумки, можна зважувати багаж. Для цього вам будуть потрібні підлогові ваги. Спочатку встаньте на них без багажу, потім зробіть те ж саме з кожною одиницею багажу. Далі потрібно знайти різницю, що і буде значенням ваги вашого багажу.