Ця річ зможе захистити свого господаря від сильних морозів, зимового вітру та снігу. До того ж сучасні моделі дуже привабливі і оригінальні. Однак важливо знати, що тільки якісна дублянка зможе впоратися зі своїм завданням, тому до її вибору варто поставитися з усією серйозністю.

Як оцінити якість шкури дублянки?

Якщо ви вирушили на пошуки якісної та підходящої дублянки, то перше, на що варто звернути увагу, це матеріал, з якого вона пошита. Ми говоримо про дублянці з натуральних матеріалів, а значить, для нас важливо буде якість шкури, яка була використана при пошитті.

Проведіть рукою по шкурі, вона повинна бути гладкою, а по шляху руху вашої руки не повинно потрапляти шорсткостей і різних подряпин. Поверніть дублянку так, щоб на неї падало світло, і уважно подивіться на неї. Якісна шкура не матиме навіть найдрібніших потертостей, слідів від клею або фарби.

Якими мають бути шви, зрізи і хутро?

На ці деталі варто звернути таку ж пильну увагу, як і на саму шкуру. Якщо ви помітили, що зрізи мають білуваті ділянки, то це говорить про те, що дублянку фарбували за допомогою напилення. Від покупки такої дрібниці краще відмовитись, адже вона, швидше за все, втратить свій зовнішній вигляд вже після першого сезону. Огляньте шви, які повинні бути рівними і подвійними, захованими під хутром і практично непомітними. Хутро має бути однотонним, не мати залисин, а все ворсинки повинні дивитися в одну сторону.


Якщо на дублянці є окантовка із замінника, то усвідомте собі, що вона напевно потріскається після першої ж хімчистки.

Ніколи не купуйте дублянку без примірки або на око. Як і будь-яку іншу річ гардероба повернемо одяг потрібно дуже ретельно приміряти. Краще не купувати модель, яка сидить в притул. Візьміть на розмір більше, щоб можна було одягати її на теплий светр у разі через чур сильних морозів. Надівши дублянку, зверніть увагу на те, як вона сидить на вас. Тільки правильно зшита модель буде сидіти на вас рівно, не сповзаючи з плечей на спину, не перекашіваясь і не утворюючи горб на спині. Підніміть руки вгору, покрутіть ними, поверніться. Ваші рухи ніщо не повинно стисняюсь.

Яскрава фурнітура на дублянці

Якщо вам сподобалася модель, яка доповнена різної яскравою фурніторой, блисками, малюнками та іншими декоративними елементами, то знайте, що всі ці прикраси довго не прослужать. Швидше за все після першої хімчистки всі декоративні елементи зникнуть або втратять свій привабливий зовнішній вигляд.

Віддайте перевагу класичним моделям, що не перенасичені в деталях. А якщо продавець стверджує, що дублянка має водовідштовхувальну обробку, не вірте. Запам'ятайте, що ні один виріб подібного роду не обробляється захистом від вологи. Ви можете купити просочення окремо і обробити дублянку самостійно.