Проблема нестачі вітамінів і мікроелементів в нігті може бути спровокована необачним використанням новомодних дієт. Якщо ви дійсно впевнені, що дієта послужить благом - зверніться до фахівця, який дасть вам всі необхідні рекомендації. У такому випадку, правильне ставлення до харчування не принесе шкоди ні вашому організму в цілому, ні станом нігтів зокрема.

Причини розшарування нігтів

Найбільш часто зустрічається проблема розшарування нігтів - нестача кальцію. Його без зусиль можна заповнити прийомом препаратів кальцію з вітаміном D, так як в чистому вигляді кальцій практично не засвоюється. Якщо вам не вистачає кальцію, введіть свій раціон продукти, що містять його. Кальцій присутній в рибі, горіхах, сирі, молодий капусті.

Впливає на розшарування нігтів і дефіцит такого важливого мікроелемента, як кремній. Такий симптом, як нездорові нігті, може свідчити про те, що необхідно якнайшвидше скоригувати харчування, включивши салат, петрушку, банани, смородину.

Аналогічно йде справа з таким мікроелементом, необхідним для організму, як залізо. Поповнити його можна вітамінними залізовмісними комплексами для лікування анемії, додавши до них нежирне м'ясо, чай з настояного щавлю, лопуха або кульбаби, сухофрукти, зелень, м'ясо печінки.

Інші причини цього явища - надмірна сухість нігтів, яка відбувається через застосування побутової хімії, зокрема, миючих засобів. Також шкодить здоров'ю нігтя постійне перебування у воді, що викликає нестача вітамінів. У такому випадку, усунути проблему можна, використовуючи вітамінні комплекси для нігтів, а для зниження сухості змащувати їх оливковою олією. Необхідно доглядати за кутикулою за допомогою спеціального крему.


Такий крем наноситься на кутикулу шляхом втирання круговими рухами. Жінкам необхідно звикнути до використання гумових рукавичок в домашній роботі, пов'язаній із застосуванням миючих засобів.

Лікування розшарування нігтів

Найефективнішим засобом при розшаруванні нігтів вважають оливкова олія, так як воно є справжнім джерелом корисних речовин для нігтя. Оливкова олія і кілька крапель лимонного соку, застосовувані всього один-два рази на тиждень, значно поліпшать стан нігтя. Після нанесення цієї суміші необхідно надіти на руки бавовняні рукавички і не знімати протягом кількох годин - це підсилить ефект.

Комплексний підхід при догляді за руками включає в себе і ванночки з морською сіллю, які застосовують тричі на тиждень. Потрібно розчинити чайну ложку солі в теплій воді і потримати в ній руки протягом двадцяти хвилин. Повторювати процедуру слід десять днів поспіль.

Манікюр в разі розшарування нігтів роблять один раз на два тижні, дотримуючись при цьому деякі правила. Для зняття лаку потрібно використовувати рідину, що не містить ацетон, щоб не пересушувати ніготь. Потрібно обов'язково дати нігтям відпочити від лаку. Перерва повинен становити два дні через п'ять днів з нанесеним покриттям. Зверніть увагу, що використання металевої пилки буде провокувати розшарування нігтя, адже метал дряпає і завдає велику кількість пошкоджень. Застосовуйте більш щадні пилочки з тефлоновим покриттям

При розшаруванні нігтів можна підбирати спеціальні лаки для манікюру, які містять всілякі корисні речовини. Це можуть бути вітаміни і мінерали, зволожувачі, і найголовніше - протеїни, які можуть значно зміцнювати нігтьову пластину. Цьому сприяють і зволожуючі компоненти.