Дублянка - натуральне виріб, який можна носити в дощ або в сльоту, на відміну від шуби. Даний вид зимового верхнього одягу має безліч фасонів, і, щоб дублянка носилася не один сезон, необхідно знати, як правильно вибрати дублянку.
Матеріал і виробник
Матеріал натуральної дублянки - це хутряний велюр (замша). Найбільш якісний велюр виробляють Росія і Туреччина. Овечі шкури таких виробників не дадуть вам замерзнути, але шкурки важкенько і піддаються лише простому крою.
Фахівці, виходячи з якості виробу, на перше місце ставлять дорогі канадські, французькі та фінські дублянки, але тепло такі шкурки тримають гірше. Більш доступні дублянки привозять з Румунії, Болгарії та Югославії.
Найбільш м'які і легкі шкури - іспанські. З них шиють італійські дублянки дизайнерських моделей зі складним кроєм. Але міцні морози така річ не витримає.
Найбільш поширений виробник дублянок - Туреччина, чиї вироби продаються на ринках і в магазинах. Такі вироби діляться на фабричні і кустарні. Останні мають дуже низьку якість і прослужать всього пару сезонів, на відміну від фабричних.

Як визначити якість дублянки.
Щоб визначити якісну дублянку, потрібно звернути увагу на такі параметри:
1. Подивіться на лицьову сторону. Вона повинна бути без подряпин, плям від солі і жиру, оспін, залишків фарби і клею. Хутряний велюр повинен бути рівномірним по всій поверхні, м'яким і гладким.
Поверхня дублянки, що має водовідштовхувальну плівку, повинна бути однотонною, стійкої до тертя і не липкою.2. Вивчіть дублянку зсередини. Якісне хутро обов'язково повинен мати один напрямок, повинен швидко розпрямлятися і не мати лисин, навіть в рукавах.
Шви повинні бути рівними, без пропусків і стирчать ниток. Хутро не повинен потрапляти в шов, так як нитка, можливо, лопне, а тканина зіпсується.
3. Протестуйте дублянку. Щоб перевірити її водонепроникність, капніть на рукав водою, яка повинна скотитися, якщо покриття добре оброблено. Можете понюхати дублянку. Запах не повинен бути різким.
Пам'ятайте дублянку. Якісна річ швидко розгладиться.
4. Попросіть сертифікат. У турецьких дублянок є зменшені сертифікати якості, прикріплені прямо до етикетці. Також зверніть увагу на наявність "Правил по догляду за шкіряними і хутряними виробами".

Як підібрати дублянку по фігурі
Добре скроєна дублянка не сковує рухи і сидить рівно. Рукава вироби не повинні бути вузькими, також як і сама дублянка не повинна бути вузька в грудях і плечах. Краще вибирайте дублянку з рукавами трохи довше, ніж вам потрібно.
Також краще вибирати дублянку не так на ґудзиках, а на спеціальних хутряних гачечки.

Коли краще купувати дублянку
Початком холодного сезону вважається 1 листопада і закінчується 1 березня. Не в сезон, особливо влітку і весною, дублянки повинні продаватися зі знижкою. Але модель нового сезону подібним чином купити неможливо.