Про те, що за допомогою співу можна зціляти заїкання відомо багатьом. Порівняно недавно чергові лікувальні властивості співу явили світу американські вчені.

Виявляється, дружба з вокальним мистецтвом надає сприятливу дію на пошкоджені клітини головного мозку і сприяє нормалізації обмінних процесів, що відбуваються в даній частині нервової системи людини.

Згідно із заявою вчених, спів надає неоціненну допомогу в період відновлення після інсульту. Як відомо, постінсультні стан супроводжується проблемами з промовою. При цьому зміни відбуваються і з голосовими зв'язками, і з мозковою діяльністю в цілому. Точно так само, як і з випадками заїкання, боротися з виникаючими небезпеками допомагає спів.

У медичному центрі Бостона пацієнти проходять 15-тінедельний відновлювальний курс лікування після перенесеного інсульту. Заняття, тривалість яких складає 90 хвилин, проводяться з ними щодня.


Після закінчення даного терміну пацієнти продовжують займатися самостійно.

У головному мозку є ділянка, центр Брока, поразка якого призводить до порушень мовлення. Так, людина може виконувати мовні руху, але в той же час він не здатний об'єднати їх, щоб скласти ціле речення. Права півкуля головного мозку відповідає за музичні здібності. Як показують дані сканування, в результаті вокальних занять зміцнюються і виростають нервові волокна в правій півкулі, відбувається зміцнення голосових зв'язок і відновлення функцій мовного апарату. Крім того, у багатьох пацієнтів розвивається слух.

Також позитивний ефект від співу відбивається на таких захворюваннях як аутизм і хвороба Паркінсона. Фахівці рекомендують застосовувати техніку вокалу як так званої безболісної стимуляції мозку, причому звернути увагу на цей метод вони радять як хворим людям, так і тим, чиє здоров'я знаходиться в нормі.