Хто з нас не пробував лісову ягоду чорниця? Ласували їй, напевно, все. Вона хороша в зацукровані і свіжому вигляді. З чорниці готують компоти, варення, пироги. Перед тим як перейти безпосередньо до рецептом давайте дізнаємося про цю ягоді більше.
У ягодах чорниці міститься велика кількість вітамінів A, B і C. Присутні такі елементи як марганець, магній і кальцій. У медицині широко використовують листя рослини. Особливо корисна чорниця при хворобах очей, цукровому діабеті.
Для приготування чорничного пирога нам потрібно:
200 грам цукру
Упаковка вершкового масла
Одне яйце
50 - 100 грам сметани
200 грам борошна
300 грам чорниці
крохмаль
Цілі ягоди набагато привабливіше, хоча це справа кожного. Можна зробити начинку у вигляді чорничного пюре. Для приготування пюре буде потрібно блендер. Додайте трохи цукру і перемішайте блендером.
Чорниця досить солодка ягода і тут можна обійтися і без цукру. Особливо якщо ви стежите за фігурою.
Процес приготування пирога:
Викладайте в миску інгредієнти (все крім борошна, чорниці та цукру)
Ретельно перемішуйте до утворення однорідної структури.Додайте борошно, яку потрібно попередньо просіяти . Не переборщіть з борошном, інакше тісто вийде дуже крутим.
Всі інгредієнти ретельно перемішайте. Тісто має нагадувати пластилін.
Коли тісто буде готове, приберіть його в холодильник на 20 хвилин, щоб воно піднялося.
Тепер переходимо до самої начинці. Чорницю змішайте з цукром і крохмалем. Крохмаль потрібен для того, щоб ваш пиріг не розтікся.
Не поспішайте викладати начинку. Спочатку сформуйте з тіста пиріг. Форму для випікання змащуйте маслом і розстеляють тісто, тонким шаром роблячи "бортики" по краях. Тепер викладайте начинку і закривайте пиріг іншим шаром тіста.
Тепер прийшов час відправити наш пиріг в духовку. При температурі в 200 градусів пиріг буде готуватися приблизно 40 хвилин.
Коли пиріг спечеться, дайте йому охолонути при кімнатній температурі, а потім прибирайте в холодильник на кілька годин. Робиться це для схоплювання начинки з тестом. При нарізуванні пиріг не буде розтікатися по тарілці.
Ось наш пиріг і готовий, тепер його можна подавати до столу попередньо присипавши цукровою пудрою.
Смачного!