Разом розглядайте і обговорюйте картинки. Ось це один з найперших методів, завдяки якому у малюка розвиваються асоціативні образи, які пов'язують воєдино об'єкт на картинці і в реальності. Асоціювання малюнків у книзі з реальними об'єктами в житті потрібно для формування дитини. Отже, покажіть дерево в книзі, а потім - справжнє дерево у дворі. В результаті у вашого улюбленого дитини розвинеться так сказати ментальний образ комплекту характеристик, що підходять під назву "реальне дерево".

Говоріть про свої дії. Раніше, може бути, ви проговорювали для дитини кожен крок, коли змінювали йому підгузник, чистили вушка. Тепер здійснити ці всі операції по догляду легше, не вдаючись до розмови. І разом з тим не припиняйте коментувати всі наявні дії. Лише намагайтеся спілкуватися у вигляді питальних речень. У даному віці малюки особливу насолоду отримують від інтонацій, а також тональності вашого голосу. До того ж, питання як правило увазі відповідь, і дитина, найчастіше, відповідає вам.

Не кажіть занадто багато. За швидкою мовою дитині встежити важко. Намагайтеся говорити повільно, звичайними пропозиціями, частіше робіть паузи, щоб малюк зумів засвоїти вимовлене.

Давайте дитині можливість вибору. Запитавши, наприклад: "Що ти хочеш, яблуко або апельсин?", Ви спонукаєте дитину виносити рішення і заявити вам, який його вибір.

Глядіть в очі малюкові, а також звертайтеся до нього по імені. Якщо дивитися в очі дитині, це сильно заспокоює його.


Підтримуючи з дитиною зоровий контакт, ви допомагаєте йому сконцентрувати власну увагу. Уміння комфортно відчувати себе, дивлячись в очі іншій людині, - особливе вправа, що збагачує мову комунікації і дає переваги вашій дитині в подальшому житті. До того ж, постарайтеся звертатися до чаду по імені, цим ви не тільки продемонструєте, наскільки важливо для нього самого ім'я, але ще й допоможете дитині навчитися звертатися по імені до решти людям.

Не старайтесь особливо виправляти мова дитини. Пам'ятайте, що основним призначенням мови в даному віці є передача думки, а не слова. Левова частка мовлення малюка до 2 років виявляється малозрозумілою. І це нормально. Крихти часто просто-напросто експериментують з різними звуками, без будь-яких уточнень. Вони немов накопичують мовну інформацію, щоб потім виплеснути її, зазвичай раптово, в повному наборі добре зрозумілих слів причому навіть пропозицій. Як правило це відбувається до завершення другого року життя. Якщо ви відчуваєте, що дитина відчуває якісь особливо сильні труднощі з яким-небудь зрозумілим словом, намагайтеся частіше його повторювати, а також давайте малюкові шанс наслідувати вам. Виправляти вимову дитини треба лише за допомогою повторень, ні за яких обставин не обсмикуйте його. Намагайтеся, щоб мова приносила дитині радість, але не була лише предметом особливих занять. Чим більшу насолоду ваша дитина стане отримувати від бесіди, тим краще він призвичаїться розмовляти.