У цьому квітці - принадність і шарм, королівський вишукування і повагу сердець протягом багатьох століть. Не дивно, що троянда вважається воістину квіткою королев, адже своєю красою і п'янким ароматом вона надихає поетів і художників, закоханих романтиків на справжні подвиги. Втім, впливає вона і на розважливі серця: чоловічі суворі змушує прискорено битися, а жіночі практичні - мучитися в здогадках про секрет краси троянди.
Щоб перейняти секрет краси троянди, її шарму і аромату - потрібно максимально до неї наблизитися. Жінки здавна запасаються пелюстками троянди, впускаючи її аромат і таїнство в свій будинок. Найбільше для цього підходять садові троянди, шипшина, чайна троянда. Збирають пелюстки зазвичай до полудня, так як в ранковий час вони містять на 30% більше вологи і аромамасел.
Принесені пелюстки розкладають на красивих паперових серветках великого розміру, - адже заготівля пелюсток троянди повинна приносити естетичне задоволення, і вже на цьому етапі створювати навколо себе красу.
Ледве підсохлі пелюстки вже застосовують для освіження особи. Існують різні способи, найчастіше красуні умивають обличчя рожевою водою, тримають обличчя над парою від рожевої води, заготовляють крем і тонік.
Безпосередній ефект дають саме умовно рожевою водою, якщо використовуються свіжі пелюстки - в цьому випадку на шкіру потрапляє максимальна кількість ефірних масел.
Як приготувати рожеву воду.Перший спосіб - запарювання пелюсток звичайним способом, жменю пелюсток на 1 склянку окропу, протягом 2-х годин під блюдцем.
Коли не вистачає часу, пелюстки запарюють і в термосі , - в цьому випадку досить і 30 хвилин, але вміст у розчині корисних речовин буде меншим. Рожеві пелюстки - це відповідний сировину і натомість звичайної заварки, тому можна уявити собі різницю між завареним під чаєм під блюдцем, і чаєм з термоса.
Отриманий настій використовують і для парових ванночок - вони здатні дуже швидко освіжити обличчя. Після парової лазні з пелюстками троянд у шкіру обличчя забивають кінчиками пальців живильний крем, обполіскують обличчя мінеральною водою.
Інша спа-засіб з пелюсток троянд - свіжоприготовані маска або крем.
Рецепт маски з пелюсток троянд.
Для рожевої маски використовуються свіжі, перекручені через м'ясорубку пелюстки троянд. Їх змішують в довільних пропорціях з медом або цукром для тривалого зберігання в прохолодному місці. Ароматне сировину в подальшому використовують як основу для кремів і масок, інгредієнти яких можуть бути самими різними, але вимоглива троянда як правило, утримує своїх господинь від невірних поєднань. Найефективніше троянда розкривається в таких тандемах:
- троянда і вершки
- троянда і перемелена в кавомолці вівсянка, вода;
- троянда, яєчний жовток, трохи крохмалю;
- троянда з легким кремом для обличчя , крапелькою обліпихової олії.