Так як шкіра обличчя постійно відкрита, вона більш інших частин тіла піддається впливу зовнішніх факторів.
Є кілька типів шкіри: жирна, нормальна, суха, змішана і шкіра з підвищеною чутливістю.
При жирної та комбінованої шкірі нерідко зустрічається наявність прищів.
На виникнення прищів сильно впливає закупорка сальних залоз і утворення комедонов.
Найкращий засіб позбавлення від прищів - проста чистка обличчя .
Чистити особа можна як у спеціальних косметичних кабінетах, так і самому будинку.
Вибираємо засіб для очищення обличчя.
Зараз є великий вибір очищувальних гелів, пінок, лосьйонів. При виборі будь-якого засобу не забути врахувати свій тип шкіри. Чудові відгуки отримали кошти "Clean & Clear - Advantage", гель Срібний "Мірра-Люкс", чиста шкіра Актив Крем від прищів "Garnier". Деяким якийсь засіб може допомогти відразу, а іншим ні. Тоді варто спробувати засіб іншої фірми.
Позбавлення від прищів включає в себе не тільки зовнішню чистку, а й внутрішню. Так як про наявність прищів може свідчити яке-небудь захворювання, часто необхідно поєднувати зовнішню чистку особи з прийомом медикаментозних препаратів.


Але які саме ліки треба приймати, може сказати тільки лікар після відповідних аналізів.
Якщо ви прихильник народної медицини, то в позбавленні від прищів вам підійде фітотерапія. Лосьйонами і відварами з трав можна протирати обличчя або робити кубики льоду. З соди і меду, взятих у пропорціях 1: 2, можна зробити скраб і обережно втирати його в шкіру.
Після очищення шкіри дуже ефективно застосування мазей та лікувальних косметичних кремів від прищів. Їх дуже багато, починаючи з простою цинкової мазі і "Д-пантенола" і закінчуючи "Скінореном" і "Ованте". Всі вони трохи відрізняються один від одного, і, враховуючи стадії наявності прищів і індивідуальні переваги, можна вибрати, яке підійде більше за інших. Перед застосуванням не забудьте детально вивчити інструкцію і суворо її дотримуйтеся щоб уникнути погіршення ситуації.
Коли запалення прищів не обширне, можна просто спробувати видавити їх, попередньо розпарити обличчя і після обробити антисептичним засобом. Після тонізації можна протерти обличчя льодом і відваром з трав.