Які ж весільні традиції склалися за багато століть в Україні? Самому весіллі передували кілька зустрічей, що носили офіційний характер. Все починалося з так званого вивідування. Метою цього було, переконатися в хороші чи руки віддається наречена. Збиралися всі близькі родичі дівчини на виданні: батько і мати, сестри і брати з чоловіками і дружинами і відправлялися в будинок нареченого. Там їм повинні були представити докази благополуччя і багатства. Природно все супроводжувалося частування і застіллями.
Найважливішим дійством завжди вважалося заручення. Тут полягав своєрідний договір, і починалися приготування до самої весіллі. Після заручин змінити своє рішення означало завдати непоправне образу іншій стороні. За що і відшкодовувався не тільки моральний, але і фінансовий збиток.
Заручини супроводжувалися танцями, які спочатку мали сакральний характер, але потім стали грою і розвагою. Пританцьовувати повинні були батько і мати, як з боку нареченого, так і з боку нареченої. І не просто так, а ще й з буханцем хліба під пахвою.
Всі подальші дійства виконувалися в строгій послідовності і несли в собі глибокий зміст. Особливістю українського весілля було те, що всі вони відбувалися в будинку нареченої. Спершу необхідно було всіх запросити на обряд, після чого починали приготування. Випікали весільний коровай. Брати участь могли лише заміжні жінки. Причому шлюб повинен був бути першим і вдалим. Все це давало надію на щастя молодих.
Також плелися вінки для нареченого і нареченої з квітів та листя барвінку, збір яких проводився за спеціальним обрядом.


Швидше за все, він бере своє коріння з язичницьких часів поклоніння рослинному культу.
Заворожуюче красивою була традиція розплітання коси і прощання з незаміжньою життям. На наречену одягали головний убір, який повинні були носити все заміжні жінки. Також не можна не згадати обряди вінчання і саджання молодих на посад, перевіз приданого в будинок чоловіка, розвішування рушників.
Невід'ємною частиною весільної обрядовості були так звані "чини", які і здійснювали всі ритуальні дійства. Зрозуміло, що головними дійовими особами виступали наречений і наречена, але грали вони пасивну роль за винятком деяких моментів. Так жених повинен був заплатити викуп, щоб мати право сидіти поруч з нареченою або зустрічати і пригощати улюблену тещу. А наречена, щоб увійти в сім'ю чоловіка вкривала стіл своїй скатертиною і приносила в будинок курку.
Веселощі тривали і на другий день. Всі гості виряджалися. Хто нареченим і нареченою, а інші вибирали інші образи, наприклад циган. І всієї чесної кампанією з піснями і танцями розгулювали по селу. Гуляння могло зайти в будь-який будинок і залучити його жителів у веселощі.
Через сім днів батьки нареченої збирали у себе всіх родичів. Молодята теж зобов'язані були з'явитися і кланятися батькові й матері. І це було завершальне дійство весілля.
Всі перераховані вище дійства супроводжувалися обрядовим фольклором, красивими піснями, які виконував жіночий хор з дружок.