Новий осінньо-зимовий показ сумок оголосив сумки-сетчел, все так же популярними. Недарма, Chanel, Christian Dior і Louise Vuitton, чи не забули у своїх колекціях про ці дивовижні валізках на ремені.
Сумки сезону 2012-2013 відрізняються різними пряжками, замочками, блискавками, ланцюжками. Дизайн сумки-сетчел стане більш елегантним, а популярні ремені і техніку шиття петчворк минулого сезону, замінить класика.
Сумка клатч
Ці маленькі вишукані сумочки в новому сезоні будуть стояти поруч з класикою, причому, як для денного виходу, так і для вечірнього. Клатч зі шкіри крокодила - найнадійніший вибір, адже він краще за всіх підійде до вечірнього, або діловому стилям, тим більше цей варіант залишається модним завжди.
Стьобана сумка
Більше 50 років тому знаменита Coco Chanel придумала для себе стьобану сумку, яка все не перестає бути популярною, а навіть навпаки. На новому показі стьобані сумки самих різних фактур і стібків, представили знамениті бренди Versace, Chloe і Burberry Prorsum, але найбільш пам'ятною залишилася модель Versace, що виділяється чудовою прикрасою ручної роботи вишитим навколо стібка, зробленого у формі ромба.
Сумка на ланцюжку
Осінньо-зимовий колекції вже давно не обходяться без сумочок на ланцюжку. Ці елегантні моделі підходять і до вечірніх, і до суворих нарядам, а красиві ланцюжки надають їм додатковий шик.
У цьому сезоні Dolce & Gabbana прикрасили ланцюжка своїх сумок керамічними квітами і вишуканим перлами. А знамениті Chanel, Christian Dior і Bulgari - камінням Swarovski і ручками, зробленими зі шкіри.
Сумка зі шкіри алігатора
На показі, крім дорогих і настільки популярних сумок зі шкіри крокодила, були представлені й сумки більш доступні за ціною, зі штучної шкіри алігатора.


Чудова фактура з абсолютно різними малюнками і рельєфом, у новій колекції, прикрашені різними ланцюжками, пряжками, вставками. Обмежені колекції представили моделі з елементами декадансового стилю - голова лева або змії, прикрашені дорогоцінними каменями.
Сумка зі зміїної шкіри
Сумки зі шкіри пітона залишаються також в моді в сезоні 2012-2013. Популярні сумки з натуральної, і штучної шкіри, причому, сьогодні сумки зі штучної шкіри пітона, роблять з таких текстур, що можна відрізнити їх від справжніх тільки на дотик, тим більше вони набагато міцніше при впливі пилу або дощу. Незважаючи на свою ціну, вони все ж, дешевше сумок з крокодилової шкіри, і до того ж, не менш популярні.
Кольори сезону осінь-зима 2012-2013
Найпопулярнішими сумками в новому сезоні, крім класичного чорного, стануть сумки рудого, гірчичного, червоного, бордового, синього, зеленого, а також фіолетового кольорів. Але знаменитий бренд Giorgio Armani, а також Marc Jacobs на новому показі, кілька відзначилися від інших. Вони представили моделі яскравих блакитних, жовтих, оранжевих, і навіть яскравих рожевих і фіолетових квітів.
Кольором-фаворитом нового осінньо-зимового сезону став чорний колір. Саквояжная сумка або сумка клатч чорного кольору - обов'язкова річ будь-якого гардероба. А ось сумки смарагдового, зеленого, м'ятного і кольору хакі - кращий варіант для лакованих або замшевих сумок.