Шкіра, незалежно від її типу, завжди вимагає ретельного догляду. Догляд за шкірою обличчя включає в себе такі процедури, як очищення, зволоження, живлення і захист. Також в процес догляду можна додати ще й профілактику.

Отже, початковий етап по догляду за шкірою - очищення. В очищенні шкіра (особливо на обличчі і шиї) потребує з ранку - прибираються з шкіри продукти нічної роботи сальних залоз, а також увечері - знімається з шкіри косметика і бруд, що накопичилася протягом дня.

Безпосередньо після процедури очищення шкіру потрібно тонізувати. Тому рекомендується протирати шкіру обличчя лосьйоном або тоніком, які остаточно очистять пори, подарують їй свіжість. Важливо при очищенні враховувати тип шкіри.

Зволоження шкіри допомагає необхідної вологи дістатися до глибинних шарів шкіри, запобігаючи тим самим її пересихання і стягання. Зволоження благотворно впливає у випадках, коли шкіра схильна до подразнення. Для зволоження використовують спеціальні креми та емульсії.


Вони так і називаються - поживний (зволожуючий) крем, лосьйон тощо.

Зволожуючі засоби містять масла, жири і вітаміни, які легко вбираються шкірою і забезпечують їй прекрасний зовнішній вигляд, одночасно захищаючи від несприятливого зовнішнього впливу .

Харчування шкіри - це наступний етап догляду за шкірою обличчя. Його основна мета - запобігти появі зморшок, лущення шкіри і надати їй природну еластичність.

Захист шкіри настільки ж важлива, як і її живлення або зволоження. Такі фактори зовнішнього впливу, як вітер, сонце, мороз, можуть висушувати шкіру, викликати опіки чи обмороження, лущення.

Тому в зимовий та осінній період шкіру обличчя необхідно захищати кремами з високим вмістом жирів, а в жаркий час року - навпаки, з малим вмістом жирів і сонцезахисними властивостями.

У кожному разі, догляд за шкірою обличчя треба проводити постійно і своєчасно. Необхідно враховувати свій тип шкіри і вік і, вже відповідно до цього, підбирати відповідні засоби по догляду за шкірою.