Зима - це завжди брак сонячного світла, яскравої зелені, свіжих продуктів і, звичайно ж, вітамінів та інших необхідних речовин. Це позначається на всьому організмі, у тому числі і на нігтях. Підтримувати їх у хорошому стані взимку, а тим більше відрощувати особливо складно. Нігті жовтіють, стають тонкими і ламкими - немає рахунку всіх бід, з якими ми змушені взимку боротися. Але особливо дбайливий догляд здатний ці проблеми якщо не ліквідувати повністю, то звести до мінімуму. Отже, ось основні напрямки турботи за своїми нігтями, яких необхідно дотримуватися взимку.
По-перше, виходячи на вулицю, ніколи не лінуйтеся і не забувайте одягати рукавиці або рукавички. Це не тільки захистить вашу шкіру від обвітрювання, але і вбереже нігті від ламкості і сухості, однією з перших причин яких і є мороз.
По-друге, приділіть пильну увагу своєму харчуванню. Взимку нігтям, як і всьому організму, набагато важливіше повноцінне і збалансоване харчування. Організм і так в холоди піддається щоденного стресу, і мучити його ще й нездоровою їжею зовсім не варто. Також потрібно задуматися про прийняття полівітамінних комплексів, спрямованих на поліпшення стану шкіри, нігтів і волосся.По-третє, необхідно як мінімум 3 рази на тиждень наносити на нігті масло для кутикули, або хоча б вазелін. Це посприяє порятунку ваших кігтиків від сухості і ламкості. Для цих же цілей варто якомога частіше робити маски для нігтів з вітамінами, трав'яними настоями або поживними сортами глин.
Після миття рук бажано користуватися зволожуючим кремом для рук і нігтів, і не варто виходити на вулицю відразу після прийняття душу або ванни, коли распаренная шкіра і нігті особливо уразливі під впливом холоду.
Рекомендується щодня робити ванночку для нігтів з яким-небудь жирним маслом, наприклад, оливковою.
Якщо розмір вашої кутикули невеликий, то при виконанні манікюру взимку краще не обрізати її , а відсувати манікюрної паличкою.
І, звичайно ж, взимку набагато більш ретельно, ніж в будь який інший час, утримуєте свої нігті в чистоті, тому що в цю пору року всі частини організму особливо схильні до впливу хвороботворних бактерій і мікроорганізмів.