Обличчя - це візитна картка кожної людини, тому підтримувати його в ідеальному стані просто необхідно. Певна кількість людей можуть дозволити собі регулярне відвідування косметичного салону з усіма процедурами. Але, на жаль, не кожен може собі дозволити цю розкіш.

Однак, це зовсім не означає, що ти будеш виглядати гірше. Зовсім не обов'язково відвідувати щотижня масажиста, щоб виглядати привабливо. Кожна жінка може самостійно зробити собі масаж обличчя. Час процедури не займе більше 15 хвилин, а шкіра обличчя буде вдячна за турботу і з кожним днем стане розквітати все більше, роблячи свою господиню самої привабливою і бажаною.

Масаж обличчя повинен бути ніжним і тонізуючим, тому є три основні техніки масажу, це: легке погладжування, пощипування і стимуляція. Золоте правило масажу обличчя: рухи повинні бути спрямовані тільки вгору і в сторони, руху вниз нам абсолютно не потрібні. Масаж спрямований на підтягування шкіри, а не навпаки.

Ну а тепер перейдемо до безпосереднього масажу.

Обома руками, по черзі проводимо від ключиці до щелепи. Рухи зліва направо. Є сказати простою мовою - погладжуємо шию то однієї, то іншою рукою.

Далі будемо робити масаж шиї + підборіддя. Також кожною рукою по черзі починаємо погладжувати шию тильною стороною долоні, руху вгору, починаємо ліворуч, закінчуємо справа. Стимулюємо шкіру шиї і поступово перекочуємо пальці наверх до щоки.

Щелепа. Прийшов час приділити увагу їй. Склади ліву руку "човником" і охопи ліву сторону щелепи, проводь рукою вгору поки пальці не доторкнуться до вуха.

Також склади праву руку і повтори руху для правої частини щелепи. Для того, щоб запобігти появі другого підборіддя, великим і вказівним пальцями акуратно пощипуй шкіру уздовж щелепи і низ підборіддя.

Переходимо на щічки.


Проводимо пальцями від кінчика рота до вух і повертаємося до підборіддя.

Притисни пальці до вилиць, як можна ближче до носа, і м'яко натискай на точки, потім - проводимо під вилицею у напрямку до вуха. Якщо сказати простою мовою, роби такий тиск, як ніби очищаєш пазухи носа. Потім тиск послабляємо і продовжуємо ніжні руху до центру підборіддя.

Подушечкою великого пальця робимо кругові рухи за годинниковою стрілкою, починаючи з кінчика носа і продовжуючи в напрямку чола. Поступово переміщаємося до центру лоба.

Трохи розслабимо шкіру обличчя і ніжно проводимо тильною стороною долоні вгору по лобі. Поперемінно використовуємо праву і ліву руки.

Три пальці (вказівний, середній і безіменний) поміщаємо над бровами (спочатку над правою, потім - лівою). Пальці ставимо поперек лобової кістки. Тепер надаємо точкове тиск від брови до скронь. Послабляємо тиск і безіменним пальцем робимо круговий рух під очима і повертаємося до брів.

Вказівний палець ставимо над губою, середній розміщуємо під ротом, мізинець і безіменний пальці розташовуються на підборідді і нижче. Коли обидві руки стоять на вказаних місцях, простежте, щоб обидві руки стикалися один з одним, тепер повільно проводимо руками від центру рота до скронь, пальці при цьому не згинаємо. Коли дійшли до скронь, протягом 5 секунд натисніть на скроню і повторюємо рух.

Плечі. Схрестіть руки в центрі грудей. Легкими поглаживаниями опускаємося до пахв, проводимо долонями по дельтовидним м'язам до лопаток. Коли досягаємо потиличної кістки зупиняємося і робимо легке натиснення на протязі 10 секунд. Далі починаємо спочатку.

Ось такі нехитрі вправи допоможуть тобі розслабитися, отримати задоволення самій і доставити насолоду своєму обличчю.