Промислові пилососи можна класифікувати на два різновиди - це власне промислові моделі та моделі індустріального класу. Останні апарати вважаються пристроями більш високого рівня, і їх основною відмінною особливістю є місткий пилозбірник - до 100 - 120 літрів.

Практично всі промислові пилососи розраховані на тривалий термін служби, а ресурс деяких апаратів дає можливість вбудовування їх в конвеєр або виробничий цикл. Такі пилососи зазвичай включають всього на кілька хвилин для спустошення сміттєвого контейнера.

Промислові пилососи часто використовуються на великих підприємствах - полімерного, металообробного і хімічного виробництва. Термін роботи пилососа обмежується терміном експлуатації вакуум-мотора, який необхідно періодично міняти або ремонтувати, так як він виробляє свій ресурс.

В залежності від типу виконуваних функцій всі промислові пилососи поділяються на різні види:

  • Апарати для сухого прибирання.
  • Апарати для сухої і для вологого прибирання.
  • Вибухобезпечні апарати.
  • Апарати для роботи з пневмоінструментом і електричними інструментами .

Останнім часом звичайне прибирання стала поєднуватися з екологічної.


Сучасні багатофункціональні системи очищення приміщення і повітря в приміщенні є різновидом обладнання для проведення екологічної прибирання. Подібні установки для роботи застосовують технологію безфільтрового очищення повітря в циклоні. Принцип роботи пристрою полягає у виведенні забрудненого повітря по трубопроводу за межі приміщення. Вбудована система може встановлюватися в будь-якому приміщенні промислового призначення та на території, прилеглій до нього.