Фотографія це шматочок реальності, відображений в одну мить. Кожна мить неповторна і унікальна, в цьому плані кожна фотографія гарна по-своєму. Однак одні фотографії ми подивилися і забули, а інші викликають у нас велику гаму почуттів, і хочеться їх розглядати як можна довше. Саме цим хороші фотографії відрізняються від всіх інших - вони викликають емоції.

Більшість аматорських знімків можна дізнатися відразу, тому що вони цікаві тільки тим, хто на цих знімках і їх знайомим. Гарні знімки цікаві всім, кому вони потрапляють на очі. Фотографію вважають мистецтвом недарма, як і картина, фотографія відображає світ через погляд фотографа. Саме це і цікаво на фотографії - ми ніби бачимо світ чужими очима.

Знімайте те, що Вам цікаво

Нехай фотографія крупно покаже , що саме Ви побачили цікавого або забавного в кадрі. Якщо Вам здалася цікавою метелик на статуї, не треба знімати весь пам'ятник, а потім тикати пальцем в маленьке плямочка. Зніміть саме метелика. На статуї. Але метелик повинна займати більшу площу кадру.

Не користуйтесь спалахом

Намагайтеся якомога рідше використовувати спалах на фотоапараті, нехай на фото буде природне світло. Однакове освітлення по всьому кадру не так цікаво, як гра світла і тіні. З часом Ви почнете бачити саме натуральні відтінки світла, дівчата на фото набагато красивіше виглядають в помаранчевих відтінках заходу, ніж з білою спалахом в лоб. Не вистачає світла? Увімкніть ще одну лампу.

Сюжет фотографії

Найцікавішими бувають сюжетні знімки, коли на фотографії відразу видно, що хотів передати фотограф. Дівчина проводжає поглядом поїзд, дитина приманює кішку - насамперед шукайте сюжет для хорошої фотографії.


Відвикайте робити "чергові" знімки без сенсу.

Сюди ж відносяться і фотографії, на яких люди дивляться прямо в об'єктив камери. Це доречно тільки на фотографії на паспорт. У всіх інших випадках фотографії, де люди рядком сидять і з застиглою усмішкою дивляться в фотокамеру, нудні і не цікаві. Шукайте сюжет, нехай між ними що-небудь відбувається.

Залишайте тільки найкраще

Поставтеся до своїх фотографій критично. Залишати на комп'ютері стоїть тільки кращі фотографії з усіх хороших, навіть не дивлячись на те, що вільного місця ще дуже багато. Нехай їх залишиться не більше п'яти, але це будуть саме такі, які не соромно показати. В фотоальбом вибирати фотографії варто ще більш прискіпливо.

Не поспішайте

Це найголовніша порада. Перед тим як клацнути кнопкою замріть на секунду і задумайтеся про все, що ви прочитали вище. Чи є в знімку сюжет? А може варто більше наблизити головний предмет? Що ви хочете показати цим кадром? Не поспішайте робити кадр. Якщо дозволяє відстань, обійдіть фотографований предмет з різних сторін, подивіться з якого боку він виглядає цікавіше.

Переймайте досвід

Дивіться роботи інших фотографів. Запам'ятовуйте цікаві кадри і спробуйте їх відтворити. Вчитися краще відразу у майстрів фотографії, тільки одне вивчення їх робіт дасть дуже багато для розуміння фотографії.

Якщо Ви вважаєте, що вже знімаєте одні шедеври, може варто задуматися про шляхи професійного фотографа? Можливо стаття "Як стати справжнім фотографом" допоможе вам знайти нову професію.