Практично кожна сучасна людина, що має доступ до технологічних благ цивілізації, не обходиться без такого пристрою, як персональний комп'ютер. Це диво техніки міцно увійшло в побут представників людської раси і стало таким чином невід'ємним атрибутом їх життя.

Однак, дружба з комп'ютером постає не тільки як так зване розвага для розуму, але і як своєрідний " ящик Пандори ". Іншими словами - ця техніка таїть чимало "підводних каменів", які не найкращим чином позначаються на здоров'ї користувача.

Зокрема, надмірна любов до комп'ютера, а точніше - до тривалої роботи за ним, може стати однією з основних причин виникнення небезпечного очного захворювання - глаукоми. Як відомо, згодом дана хвороба може спровокувати розвиток сліпоти.

Саме до такого висновку прийшли японські фахівці, ґрунтуючись на тих даних, що були отримані ними в результаті дослідження, проведеного в декількох великих компаніях, чисельність співробітників яких становила порядку десяти тисяч чоловік. При цьому середній вік учасників анкетування становив 43 роки, а загальний стаж їх роботи з комп'ютерами знаходився в межах від п'яти до двадцяти років.

Таким чином був виявлений взаємозв'язок між постійною роботою за комп'ютером і глаукомою. За словами вчених, ті люди, які страждають від короткозорості і разом з тим проводять за монітором більше восьми годин на добу, удвічі більше піддаються ризику "підчепити" глаукому, ніж середні короткозорі обивателі, і в кілька разів більшому, ніж ті користувачі, чий зір знаходиться в нормі.

Що являє собою глаукома? Це хвороба, яка виникає внаслідок підвищеного тиску рідини в очному яблуці. Відбувається порушення нормального кровообігу в очах, в результаті чого терпить пошкодження зоровий нерв і очне дно. Згодом дані зміни призводять до часткової або повної сліпоти.

Самое страхітливе в цьому те, що глаукома розвивається непомітно: дегенеративні зміни очі починаються з тих областей, що відповідають за периферійний зір, а тому людина, що страждає даним захворюванням, спочатку не відчуває ні найменших підозр, ні яких-небудь істотних незручностей.


Як правило, відчуття того, що з очима твориться щось недобре, приходить занадто пізно, тоді, коли зір людини вже вступило у фазу деградації. Звичайно ж, за допомогою правильно підібраного лікування розвиток цього захворювання можна уповільнити і зупинити, однак, основною умовою для цього є діагностування проблеми.

Як вважали японські фахівці, виною цього напасті була підвищене навантаження на очі. Як відомо, люди, які страждають на короткозорість, спочатку знаходяться в групі ризику по глаукомі, а робота за комп'ютером є той фактор, що ще більше погіршує цю ситуацію.

Більш-менш певна ясність в даному питанні була внесена їх американськими колегами - експертами науково-дослідної лабораторії ергономіки зору. Причиною прогресування глаукоми у користувачів персональних комп'ютерів були названі шрифти, кількість яких, як відомо, вимірюється десятками. Переглядаючи за день бессметное безліч різних сайтів, людина змушена постійно "переключати" свій зір з одного шрифту на інший. У результаті відбувається досить швидке формування звички жмуритися і скорочувати кількість моргань. У свою чергу це сприяє порушенню природного процесу необхідного зволоження очей.

Крім того, вченим вдалося встановити найбезпечніший для здоров'я комп'ютерний шрифт. Отже, перевагу слід віддавати шрифту Verdana, ідеальний розмір для читання якого повинен становити 10-12 кегль. На думку фахівців, даний тип зручний для очних м'язів тим, що в ньому відсутні зарубки. Кегль, менше позначеного, змушує сильніше напружувати очні м'язи і вимушено приймати незручну позу, а більший - призводить до розсіювання уваги.

Правда, над тим, щоб достовірно підтвердити або ж спростувати те, наскільки ця теорія відповідає дійсності, вченим доведеться ще попрацювати.