Велика кількість продуктів, які ми вживаємо в їжу, були придумані відносно недавно, приблизно, 180-200 років тому, і в ті часи люди зовсім не потребували кетчупі, йогурті і навіть майонезі.

Сьогодні улюблені ласощі дітей і підлітків - це картопляні чіпси. З дня винаходу чіпсів, згідно історії їх виникнення, пройшло 150 років. Картопляні чіпси на сьогоднішній день вважаються просто "отрутою", а давним-давно вони готувалися тільки для вищого суспільства Сполучених Штатів Америки. Є дані, які повідомляють, що чіпси є найпопулярнішим продуктом в США. Американці з'їдають набагато більше чіпсів, ніж у всьому світі.

Як розповідає історія виникнення цього продукту, творцем картопляних чіпсів вважається легендарний американський мільйонер Вандербільт Корнеліус і кухар з міста Саратога-Спрінгс Джордж Крам. Корнеліус в 1853 році вирішив пообідати в готелі "Moon Lake House". Одним з блюд був смажену картоплю, який він відмовився їсти тому, що він був нарізаний великими скибочками і погано просмажений. Кухар, якого звали Крам, зовсім не розгубився і поспішив виправити неприємну ситуацію. Він дуже тонко нарізав картоплю і смажив її на великому вогні у величезній кількості масла, до красивої золотистої скоринки, потім старанно посолив. Вандербільт Корнеліус був у захваті від такої страви і поки знаходився в готелі, щодня з'їдав по тарілці золотистих картопляних чіпсів. Згідно історії виникнення, Корнеліус ввів рецепт чіпсів в круги вищого американського суспільства і в меню дорогих ресторанів Америки.

Дуже цікаво, що попередники картопляних чіпсів: "картопля-фрі" і "картопля по-французьки" теж були їжею для багатих американців. Смажена картопля простим людям був не доступний, так як рослинна олія коштувала дуже дорого, тому картопля зазвичай пекли або варили.

На початку 90-х чіпси, як розповідає історія їх виникнення, зробили крок з дорогих ресторанів на вулицю до дрібним торговцям.


Вільям Теппенден був одним з них. Він був власником маленької забігайлівки, в якій успішно продавав смажені картопляні чіпси. За це його стали називати "Фордом чіпсів". Після цього Вільяму прийшло в голову, що чіпсів він виготовляє набагато більше, ніж з'їдають його відвідувачі, і він вирішив шукати абсолютно нових клієнтів. Теппенден десь роздобув старенький фургончик з прекрасною рекламою дивовижних картопляних чіпсів, і з цього дня почався продаж чіпсів по всьому місту Клівленду. Теппенден перший придумав продаж чіпсів в паперових пакетах, на яких також виднілася реклама його закладу. Це був основний і головний крок до утворення індустрії закусочних.

Лощена упаковка для тривалого зберігання чіпсів дякує за своє виникнення Лору Скаддер, яка винайшла її в 1926 році. Згідно історії вона придумала абсолютно нову упаковку, в якій чіпси можна було зберігати набагато довше, транспортувати на величезні дистанції і реалізовувати без участі продавця. Покупці самостійно брали ці лощені пакетики з чіпсами з вітрини магазину.

У 1929 році винайшли спеціальну машину для більшого виготовлення чіпсів, її винайшов Фріман Макбет. В історії виникнення чіпсів ця машина займає головну позицію, оскільки саме з неї почалося виробництво продукту для широких мас. Трохи пізніше в 1937 році в Америці побудували інститут, який займався науковими просуванні чіпсів. У 1950 році, як показує історія, картопляні чіпси стали найпопулярнішим і рекламованим товаром по всій Америці, їх транслювали всі телеканали.

А на початку 60-х років, згідно історії, цей інститут став Міжнародним Інститутом Картопляних чіпсів . Найбільша кількість чіпсів було продано в 1970 році - приблизно на 1 мільярд доларів.